Բաքվում տեղի է ունեցել ավտովազք՝ ի աջակցություն Իսրայելի
Բաքվում տեղի է ունեցել հանրային ակցիա ի աջակցություն Իսրայելի։ 35 ավտոմեքենաների շարասյունն իսրայելական դրոշներով անցել է Ադրբեջանի մայրաքաղաքի փողոցներով, Իրանի դեսպանատան առջևով։
Ակցիայի նախաձեռնողը «Շահ-Դաղ» կազմակերպությունն է, որի ղեկավարը Էլհանան Ռազիելն է, ինչպես նաև Ադրբեջանում նրա ներկայացուցիչ Իսմայիլ Զալովը։
Ադրբեջանն առաջիններից մեկը մուսուլմանական պետություններից աջակցություն հայտնեց Իսրայելին հոկտեմբերի 7-ի գրոհից հետո։
«Շահ-Դաղ» կազմակերպությունն ավելի քան 25 տարի ակտիվորեն զբաղվում է ադրբեջանա-իսրայելական կապերի ամրապնդմամբ ամենաբարձր մակարդակով։

В Баку состоялся автопробег в поддержку Израиля
В Баку состоялась общественная акция в поддержку Израиля. Кортеж из 35 автомобилей с израильскими флагами проехал по улицам столицы Азербайджана мимо иранского посольства.
Инициатором акции выступила организация «Шах-Даг», руководителем которой является Эльханан Разиэль и его представитель в Азербайджане Исмаил Залов.
Азербайджан первым из всех мусульманских государств выразил поддержку Израилю после атаки 7 октября.
Организация «Шах-Даг» более 25 лет активно занимается укреплением азербайджано-израильских связей на самом высоком уровне.