Ասացին՝ թալանի դեմ ենք պայքարում, հիմա իրենք են դարձել թալանչի. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Երևանում հանգամանքների ու ստվերային գործընթացների արդյունքում իշխանություն ձևավորած փոքրամասնությունը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» կուսակցությունները, ավագանու նիստին են ներկայացրել կարմիր կետագծերով ավտոկայանատեղիների, այլ ավտոկայանատեղիների, տեղական տուրքերի ու վճարների կտրուկ բարձրացման նախագծեր։ Դրա դեմն առնելու միակ տարբերակն այն է, որ ավագանու նիստը բոյկոտվի։
Իշխանական կոալիցիայի մաս չկազմող մյուս 3 խմբակցությունները եթե չմասնակցեն նիստին, ապա քվորում չի ապահովվի, նիստը կտապալվի, թալանչիական նախագծերը ավտոմատ կերպով չեն անցնի։
Եթե իշխող ուժից դուրս գտնվող որևէ մեկը մասնակցի ու նույնիսկ դեմ քվեարկի, օրինակ, կարմիր կետագծերի աբոնեմենտի ավելի քան 13 անգամ թանկացմանը, ապա միևնույն է այդ որոշումը կընդունվի, քանզի ՔՊԿ–ն ու «Հանրապետությունը» դե ֆակտո ավելի շատ ձայն ունեն ավագանիում, քան իշխանությունից դուրս գտնվողները։ Վերջիններիս ձեռքում միայն բոյկոտի գործիքն է։ Հետևաբար՝ ճիշտը քվորում չապահովելն է։

Сказали, что борются с разграблением, но сейчас сами стали грабителями – Андраник Теванян (видео)
Сформировавшее власть в Ереване в результате стечения обстоятельств и теневых сделок меньшинство в лице партий «Гражданский договор» и «Республика» внесли в повестку заседания Совета старейшин столицы проекты решений по резкому повышению стоимости красных парковочных мест, местных пошлин и сборов. Единственным способом пресечь это является бойкот заседания Совета старейшин.
В случае, если не входящие во властную коалицию 3 фракции не примут участия в заседании, кворум не будет обеспечен, заседание провалится и грабительские проекты автоматически не будут приняты.
Если какая-либо из сил не из правящей коалиции примет участие в заседании и даже проголосует против, скажем, подорожания в более чем 13 раз красных парковочных мест, то все равно решение будет принято, так как ПГД и «Республика» де-факт имеют в Совете больше голосов, чем невластные силы. В руках последних исключительно инструмент бойкота. Следовательно, верным является необеспечение кворума.