Ադրբեջանի հոգևոր առաջնորդը կմասնակցի Հայաստանում կայանալիք ԱՊՀ երկրների հոգևոր առաջնորդների խորհրդի նախագահության նիստին
ԱՊՀ երկրների հոգևոր առաջնորդների խորհրդի նախագահության նիստը տեղի կունենա Հայաստանում նոյեմբերի 29-30-ը: Այս մասին Էջմիածնում տեղի ունեցած Հայ առաքելական եկեղեցու Գերագույն հոգևոր խորհրդի հերթական ժողովի ժամանակ տեղեկացրել է Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը:
«Ժողովի ժամանակ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը Գերագույն հոգևոր խորհրդին ծանուցեց նոյեմբերի 29-30-ին Հայաստանում կայանալիք ԱՊՀ երկրների հոգևոր առաջնորդների խորհրդի նախագահության նիստի մասին, որին կմասնակցեն խորհրդի համանախագահներ, Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլ Ա-ն և Կովկասի մահմեդականների առաջնորդ Շեյխ ուլ իսլամ Փաշա Զադեն»,-հաղորդել են Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից:

Духовный лидер Азербайджана примет участие в предстоящем в Армении заседании Межрелигиозного совета стран СНГ
Как передает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина, Католикос всех армян Гарегин Второй сообщил, что 29-30 ноября в Армении пройдет заседание президиума Межрелигиозного совета стран СНГ , в котором примут участие Патриарх Московский и Всея Руси Кирилл и председатель Управления мусульман Кавказа шейх-уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде.
По его словам, в эти же дни ожидается встреча духовных лидеров стран региона при посредничестве Патриарха Московского и Всея Руси.