Մոուրինյոն լարված հարաբերություններ է ունեցել «Ռոմայի» մի քանի խաղացողների հետ
«Ռոմայի» նախկին գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն կոնֆլիկտներ է ունեցել հռոմեական թիմի մի քանի խաղացողների հետ պաշտոնանկությունից առաջ, հաղորդում է Corriere dello Sport-ը։
Մոուրինյոյի հետ լարված հարաբերություններ են ունեցել Կրիս Սմոլինգը, Լորենցո Պելեգրինին, Ռիկ Կարսդորպը, Լեոնարդո Սպինացոլան և Ռենատու Սանշեշը։
Նշվում է, որ Մոուրինյոյի պաշտոնանկության պատճառներից է եղել նաև այս հանգամանքը։
Մոուրինյոն «Ռոման» գլխավորել էր 2021թ․ ամռանը։ 2022-ին «Ռոման» նվաճեց Կոնֆերենցիաների լիգայի գավաթը, 2023-ին հասավ Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչ։
«Ռոմայում» Մոուրինյոյին փոխարինել է ակումբի նախկին խաղացող Դանիելե Դե Ռոսին։
Իտալիայի առաջնության 20 տուրից հետո «Ռոման» 29 միավորով 9-րդ տեղում է։

Моуринью незадолго до увольнения поссорился с пятью игроками «Ромы»
Бывший главный тренер «Ромы» Жозе Моуринью поссорился с пятью футболистами основного состава столичной команды незадолго до своего увольнения.
Португальский специалист покинул «волков» 16 января. Во главе «Ромы» тренер выиграл первый в истории розыгрыш Лиги конференций УЕФА, а также дошёл до финала Лиги Европы. Сменит Моуринью на тренерском месте легенда «Ромы» Даниэле де Росси.
Как сообщает «Corriere dello Sport», Жозе поссорился Крисом Смоллингом, Лоренцо Пеллегрини, Риком Карсдорпом, Леонардо Спинаццолой и Ренату Саншешем. Это повлияло на итоговое решение руководства клуба сменить главного тренера.
В турнирной таблице нынешнего сезона Серии А римский клуб идёт на 9-ом месте с 29 очками.