110-ամյա ամերիկուհու ընտանիքը պատմել է կնոջ երկարակեցության գաղտնիքները (լուսանկար)
ԱՄՆ-ի 110-ամյա բնակչուհին ընտանիքի հետ նշել է ծննդյան տարեդարձը. նրա ընտանիքի անդամները պատմել են կնոջ երկարակեցության գաղտնիքները. այն է՝ հրաժարվել վատ սովորություններից և օրական յոթ ժամ քնել։ Այս մասին գրում է Chattanooga Times Free Press-ը։
Թելմա Մեյ Քիրբի Լիթլը՝ Ջորջիայի Ֆլինսթոուն քաղաքից, տարեդարձը նշել է հունվարի 17-ին: Կնոջ տարեդարձը շնորհավորելու էին եկել 70 ընկեր ու հարազատ։
Կինն ապրում է բազմաթիվ հարազատներով շրջապատված. գրեթե ամբողջ ընտանիքն ապրում է Ֆլինսթոունում և նրա շրջակայքում: Կինն ունի չորս երեխա, յոթ թոռ, 14 ծոռ և տասը կոռ:
Հոբելյարը հրաժարվել է մամուլի հետ խոսել, բայց նրա թոռնուհին հաճույքով պատմել է տատիկի երկարակեցության գաղտնիքները. «Սա այն է, ինչ նա միշտ ասում էր. «Մի՛ խմեք ալկոհոլ, մի՛ ծխեք, քնե՛ք յոթ ժամ և մի՛ անհանգստացեք մանրուքների համար: Մի՛ անհանգստացեք ոչնչի համար»»:
Լիթլը ծնվել է 1914 թվականին և երիտասարդ տարիներին աշխատել ֆերմայում։

110-летняя жительница США отпраздновала день рождения в кругу семьи и назвала секрет своего долголетия: отказ от вредных привычек и 7-часовой сон. Об этом сообщает «Chattanooga Times Free Press».
Тельма Мэй Кирби Литтл из населенного пункта Флинстоун, штат Джорджия, отметила знаменательную дату в среду, 17 января. Женщина живет в окружении многочисленных родственников – почти все семейство обитает во Флинстоуне и его окрестностях. У Литтл 4 детей, 7 внуков, 14 правнуков и 10 праправнуков.
Именинница отказалась общаться с прессой, однако ее внучка назвала секреты долголетия бабушки, которые оказались очень простыми. «Вот, что она всегда говорила: «Не пей спиртного, не кури, спи по семь часов. И не беспокойся по пустякам. Ни о чем не волнуйся»», – передала слова долгожительницы Джина Дерриберри.
Литтл родилась в 1914 году и в юности работала на ферме. Потом она вместе с мужем управляла парикмахерской. Поздравить женщину с очередным днем рождения пришли 70 друзей и родственников.
110-летняя американка назвала простые секреты долголетия (фото)