Արամ Կարապետյան. «Սերժ Սարգսյանը արտահերթ նախագահական ընտրություններ անցկացնելու մտադրություն ունի»
–Այսօրվա իրավիճակը կարելի է բնութագրել հետևյալ կերպ. ուզում էինք լավ, ստացվեց այնպես, ինչպես միշտ։ Ցավոք սրտի, մեր կանխատեսումներից կատարվում են միայն վատերը։ Այսօր տրամաբանություն չկա մեր քաղաքական կյանքում։ Շտաբ կա, շտաբի պետ չկա, շտաբի տեղակալ կա, բայց... Գիշերը քնում ես, արթնանում ես... Մի օր էլ զարթնենք իմանանք, որ Սերժ Սարգսյանն ու Էդվարդ Նալբանդյանը Հայաստանը Սուրինամի մաս են հայտարարել,– ներքաղաքական իրադարձությունների մասին խեսելիս՝  ասել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը։։
–Այս բոլոր հրաժարականներից ի՞նչ փոփոխություններ եղան կամ կլինեն, եթե որևէ մեկը բացատրի սրա տրամաբանությունը ու դրա օգուտները երկրի համար, ապա, այսպես ասեմ, այդ մարդը ամեն ինչ գիտի,– հարցադրել է  «Նոր ժամանակներ»–ի նախագահը։
–Եթե նախագահը Սահակաշվիլիի նման ուզում է հրաժարական տալ ու արտահերթ նախագահական ընտրություններ անցկացնել՝  նման կերպով վերարտադրվել, ապա հասկանալի է այդ շտաբի հետ կապված փոփոխությունները։ Կարծում եմ, նախագահը նման մտադրույթուն ունի։ Բայց եթե նրան հաջողվի էլ, ապա նախ ասեմ, որ շատ դժվար է դա լինելու, Հայաստանում այսօր այն ժամանակվա Վրաստանի իրավիճակը չէ։  Կարծում եմ սխալ կլինի հիմա ճոճել Հայաստանը։ Այսինքն եթե ստացվի էլ, ապա կարծում եմ Հայաստանում բան չի փոխվի, միգուցե Սերժ Սարգսյանի համար, բայց ոչ երկրի։ Ուստի ես դեմ եմ այսօր արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը։ Բայց, սա այն դեպքում, եթե ընտրությունները իրականացվեն այնպես, ինչպես միշտ՝ կեղծիքներով։ Եթե արդար լինեն, ապա, բնականաբար, ես կողմ եմ,– հայտարարել է Արամ Կարապետյանը։

У Сержа Саргсяна есть намерение провести внеочередные президентские выборы - Арам Карапетян
«Сегодняшнюю ситуацию можно охарактеризовать следующим образом: хотели, как лучше, а вышло как всегда. К сожалению, из наших прогнозов оправдываются лишь худшие. Сегодня в нашей политической жизни нет логики. Есть штаб, но нет начальника штаба, есть заместитель начальника штаба, но… Мы ложимся спать, просыпаемся и… Однажды мы узнаем, что Серж Саргсян и Эдвард Налбандян объявили Армению частью Суринама», - заявил председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян, говоря о внутриполитических событиях в стране.
«К каким изменениям привели или приведут  эти отставки?! Если кто-то объяснит мне логику этого процесса и его пользу для страны, то  скажу, что он знает всë», - отметил он.
«Если президент, как и Михаил Саакашвили, хочет подать в отставку, провести внеочередные президентские выборы и таким образом воспроизвестись, то изменения, связанные с этим штабом, понятны. Думаю, у президента есть такие намерения. Если ему и удастся это, то прежде всего скажу, что будет очень сложно, поскольку в Армении сегодня царит не та ситуация, которая тогда царила в Грузии. На мой взгляд, было бы неправильно сейчас подвергать Армению такому испытанию. То есть, даже если получится, в Армении ничего не изменится. Может, что-либо и изменится для Сержа Саргсяна, но не для страны. Исходя из этого, я выступаю против проведения внеочередных выборов. Но это в том случае, если выборы пройдут так, как всегда, то есть путем фальсификаций. Если уже они будут справедливыми, то я, естественно, выступаю за их проведение», - добавил Арам Карапетян.