«Կրոկուս սիթի հոլ»-ում ահաբեկչության վիրավորների թիվը հասել է 382-ի, ևս 1 մարդ զոհվել է
Մոսկվայի մարզի «Կրոկուս սիթի հոլ» համերգասրահում վիրավորների թիվը հասել է 382-ի։«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Աղետների բժշկության կենտրոնում։
«Թարմացված տվյալների համաձայն՝ տուժել է 382 մարդ, այդ թվում՝ ինը երեխա։ Մեծամասնությունը՝ 217 տուժած, ստացել է ամբուլատոր բուժօգնություն։ Ավելի վաղ 165 մարդ հոսպիտալացվել էր, նրանցից 96-ն արդեն դուրս է գրվել»,-ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Իր հերթին Ռուսաստանում Բելառուսի դեսպանությունը հայտնել է ահաբեկչության հետևանքով հանրապետության ևս մեկ քաղաքացու մահվան մասին։ Ավելի վաղ դեսպանությունը հայտնել էր ահաբեկչության հետևանքով Բելառուսի 2 քաղաքացու մահվան մասին։
Ռուսական լրատվամիջոցների՝ մարտի 28-ին հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ ահաբեկչության զոհերի թիվը 143 էր։
Մոսկվայի մարզի Կրասնոգորսկ քաղաքի «Կրոկուս սիթի հոլ» համերգասրահում ահաբեկչությունը տեղի է ունեցել մարտի 22-ի երեկոյան. մի քանի մարդ կրակ է բացել համերգի այցելուների վրա, այնուհետև հրդեհ է սկսվել։ Ձերբակալվել է 11 կասկածյալ, այդ թվում՝ ահաբեկչությանն անմիջականորեն մասնակցած բոլոր չորս ահաբեկիչները։
Մոսկվայի մարզի «Կրոկուս սիթի հոլ» համերգասրահում վիրավորների թիվը հասել է 382-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Աղետների բժշկության կենտրոնում։

Число пострадавших в результате теракта в «Крокус Сити Холле» возросло до 382, погиб еще 1 человек
Число пострадавших в концертном зале «Крокус Сити Холл» Московской области достигло 382 человек. Как передает ТАСС, об этом сообщили в Центре медицины катастроф.
«По уточненным данным, пострадали 382 человека, включая девятерых детей. Большинству, 217 пострадавшим, оказана амбулаторная помощь. Ранее 165 человек были госпитализированы, 96 из них уже выписаны», – сказал собеседник агентства.
Посольство Беларуси в России сообщило о гибели еще одного гражданина Беларуси в результате теракта. Ранее посольство сообщало о гибели двух граждан Беларуси.
По последним данным, опубликованным российскими СМИ 28 марта, число погибших составило 143 человека.
Вечером 22 марта, до начала концерта группы «Пикник», вооруженные люди ворвались в концертный зал «Крокус Сити Холл» и открыли огонь по зрителям и персоналу концертного зала. Стрельба привела к взрывам, возник пожар. Арестовано 11 подозреваемых, в том числе все четверо террористов.