Ավստրալացին, ահռելի դդումի մեջ նստած, անցել է Թումուտ գետը (տեսանյութ)
Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի բնակիչը դդումը վերածել է նավակի և դրանով անցել գետը, հայտնում է ABC News-ը։
Ադամ Ֆարկուհարսոնը, ավելի քան 400 կիլոգրամ կշռող հսկա դդումի մեջ նստած, որոշել է անցնել Թումուտ գետը: Նշվում է, որ դդումի միջուկը փորելուց և հանելուց հետո ստացվել է յուրատեսակ դդում-կանոե:
Ի դեպ, այն ամենամեծն էր ճանաչվել է Սիդնեյում Սուրբ Զատկի գյուղատնտեսական ցուցահանդեսում։
Ավելի քան հազար մարդ ափերից հետևել է տղամարդու ճանապարհորդությանը Թումուտ գետով:

Житель австралийского штата Новый Южный Уэльс сделал каноэ из тыквы и устроил сплав по реке.
Адам Фаркарсон использовал тыкву, которую признали крупнейшей в Австралии в ходе Пасхальной сельскохозяйственной выставки в Сиднее. Ее вес превышает 400 килограммов. Плод получил имя Тормунд в честь персонажа сериала «Игра престолов».
За путешествием Адама по реке Тумут с берегов наблюдали более тысячи человек. После превращения тыквы в каноэ мужчина переименовал ее из Тормунда в Золушку, сообщает «ABC News».
Австралиец устроил заплыв на гигантской тыкве