Բագրատ Սրբազանը համակիրների հետ Օպերայի մոտակայքում էր. ոստիկանական մեծ ուժեր էին բերվել (տեսանյութ)
news.am-ը հայտնում է, որ Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը իր համակիրների հետ հավաքվում է Օպերայի մոտ, նախատեսված է բողոքի ակցիա Օպերայի շենքի մոտ:
Օպերային հարակից հատվածներում ոստիկանականմեծաթիվ ուժեր են կենտրոնացված: Մետաղյա արգելապատնեշներով փակվել են Օպերայի շենքը շրջապատող փողոցների մայթերը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Սրբազանը կոչ էր արել ժամը 16-ին լինել Օպերայի հրապարակում, որտեղ ժամը 17-ին EBRD միջազգային ֆորումի շրջանակներում կայանալու է միջոցառում, որին մասնակցելու է Նիկոլ Փաշինյանը:
Որոշվել էր, որ ժամը 15:30-ին չորս կետերից երթով շարժվելու են դեպի Օպերայի հրապարակ դրսևորելու մեր քաղաքացիական խաղաղ անհամաձայնությունը։
Երևանի Ազատության հրապարակին հարող որոշ սրճարանների արգելվել է այսօր ժամը 14։00-19։00-ն ընկած ժամանակահատվածում աշխատել։ Սրճարաններից մեկի տնօրինությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնել են, որ արգելքը ստացվել է ոստիկանությունից։
«Տեսեք՝ ինչպիսի վախի մեջ են ապրում այս մարդիկ։ Մարդ, որ հեծանիվով էր ման գալիս փողոցներում, հիմա տասնյակ շարքերով ոստիկաններին հավաքել բերել, քաղաքը պարալիզացրել է»,-նշել է Բագրատ Սրբազանը։
Հարցին՝ ինչո՞ւ հրաժարական չի տալիս, նա ասաց՝ վախի պատճառով․
«Վախ, գիտե՞ք ինչ է դա, սուտ և վախ և իր իշխանությունը, մեքենաները կոստյումները, ամեն ինչ, որոնք կապված են նյութական արժեքի հետ, ոչ գաղափար, ոչ պետական միտք, ոչ հասկանալ, թե ինչ է տեղի ունենում և ինչ է գործում ինքը, և այդ պատճառով հիմա մենք գտնվում ենք այս վիճակում»։

Баграт Србазан и его сторонники собираются у здания Оперного театра: стянуты большие силы полиции (видео)
Предстоятель Тавушской епархии Армянской апостольской церкви, архиепископ Баграт Галстанян и его сторонники собираются у здания Академического театра оперы и балета Армении им. Спендиарова. Ими запланировано проведение акции протеста у здания театра.
Отметим, что накануне предстоятель Галстанян заявил, что в 16:00 на площади Свободы перед Академическим театром оперы и балета им. Спендиарова состоится акция протеста, поскольку в 17:00 в здании пройдет мероприятие в рамках Международного форума EBRD, в котором примет участие и премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Напомним, что Полиция выступила с заявлением, в котором отметила, что с целью обеспечения общественного порядка и безопасности в связи с мероприятием, организованным в рамках Международного форума EBRD, который состоится в Академическом театре оперы и балета им. Спендиарова, 15 мая с 15:00 до 20:00 будет ограничено движение и передвижение граждан на улицах, прилегающих к театру.