«Մայր Հայաստանը» ցավակցում է Իրանի նախագահի և նրան ուղեկցող պատվիրակության ու անձնակազմի զոհվելու կապակցությամբ
Ցավակցագիր
«Մայր Հայաստան» ժողովրդական շարժումը խորապես ցավակցում է Իրանի Իսլամական հեղափոխության առաջնորդ Այաթոլլա Սեյեդ Ալի Հոսեյնի Խամենեիին, մեր բարեկամ երկրի ողջ ժողովրդին՝ ուղղաթիռի աղետի հետևանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի, նախագահին ուղեկցող պատվիրակության ու անձնակազմի զոհվելու կապակցությամբ:
Վշտակցում ենք զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին: Վստահություն ենք հայտնում, որ ԻԻՀ բարձր ղեկավարության այս ծանր կորուստը կհաղթահարվի տոկունությամբ՝ արժանին մատուցելով իր ժողովրդի նվիրյալների հիշատակին:

«Мать Армения» соболезнует в связи с гибелью президента Ирана и сопровождавших его делегации, членов экипажа
Народное движение «Мать Армения» выражает свои глубокие соболезнования Верховному лидеру Исламской Республики Иран Али Хаменеи и всему народу дружественной нам страны в связи с трагической гибелью президента страны Ибрахима Раиси, главы МИД Хосейна Амира Абдоллахиана, сопровождавших президента делегации и членов экипажа.
Сочувствуем родным и близким погибших. Уверены, что высокое руководство ИРИ стойко преодолеет эту тяжелую утрату, воздав должное памяти преданных сынов своего народа.