Վերջին 2 օրում քաղաքացիները հեռախոսային խարդախներին փոխանցել են 16,700 դոլար. ՆԳՆ խոսնակ
Սեպտեմբերի 10-ից 11-ն իրենց ազգականների կողմից իբրև վթարի ենթարկվելու, տուժածներին բուժօգնություն ցույց տալու և կատարող կողմին, այսպես ասած, քրեական պատասխանատվությունից ազատելու համար գումար պահանջելու վերաբերյալ քաղաքացիներից ՆԳՆ ոստիկանություն ստացվել է 11 ահազանգ, որոնցից 3 դեպքով փոխանցվել է ընդհանուր 16,700 դոլար։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը:
«Հերթական անգամ զգուշացնում և հորդորում ենք՝ խարդախության զոհ չդառնալու համար չվստահել անծանոթից ստացված տեղեկությանը, ստուգել դրա հավաստիությունը»,-գրել է Սարգսյանը:

Телефонные мошенники за день выманили у граждан Армении $16,7 тыс.
В Армении орудуют телефонные мошенники. Как сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян, с 10 по 11 сентября в полицию МВД поступило 11 звонков от граждан о том, что у них требуют деньги за оказание медпомощи их родственникам, попавшим в ДТП, и освобождения виновников от уголовной ответственности.
Саркисян сообщил, что по трем из этих случаев была перечислена сумма в $16,7 тыс.
«Вновь предупреждаем и призываем не доверять информации, поступившей от неизвестных, и проверять ее достоверность, чтобы не стать жертвой мошенничества», – подчеркнул Саркисян.