Դոնբասյան օրագիր. հանդիպում Դոնեցկի և Լուգանսկի երիտասարդական կազմակերպությունների հետ (լուսանկար)
Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետությունում և Լուգանսկի ժողովրդական հանրապետությունում հանդիպեցինք տեղի հասարակական և քաղաքական շրջանակների ակտիվ երիտասարդների հետ, քննարկեցինք տարբեր հարցեր, որոնք վերաբերում էին և՛ Դոնբասին, և՛ Լուգանսկին, և՛ Հայաստանին, բնականաբար խոսել ենք նաև արցախահայության խնդիրների մասին, նրանց վերադարձի իրավունքի մասին։
Պայմանավորվածություն ձեռք բերեցինք «Մայր Հայաստանի» երիտասարդական թևի և ԴԺՀ–ի և ԼԺՀ–ի երիտասարդների միջև համատեղ ծրագրեր կազմակերպելու հարցում։
Հանադիպմանը մասնակցում էին նաև ռազմական գործողություններին մասնակցած երիտասարդներ, որոնց մեջ կար նաև ազգությամբ հայ։
Երիտասարդները հետաքրքրվեցին նաև արցախցիների խնդիրներով, այն հարցերով, որոնք այսօր ծառացել են արցախցի երիտասարդների առջև։
Հանդիպումն անցավ շատ ջերմ ու փոխըմբռնման մթնոլորտում։

Донбасский дневник: встреча с молодежными организациями Донецка и Луганска (фото)
В ДНР и ЛНР встретились с активной молодежью из местных общественных и политических кругов, обсудили различные вопросы, касающиеся как Донецка и Луганска, так и Армении. Естественно, поговорили также о проблемах армян Арцаха, их праве на возвращение.
Договорились организовать совместные программы между молодежным крылом движения «Мать Армения» и молодежью ДНР и ЛНР.
Во встрече участвовали также молодые участники боевых действий, среди которых есть и армянин по национальности.
Молодежь поинтересовалась в том числе проблемами арцахских армян и теми вопросами, которые сегодня волнуют ее молодых представителей.
Встреча прошла в очень теплой атмосфере взаимопонимания.