Իրանը զորահանդեսի ժամանակ ցուցադրել է նոր ԱԹՍ-ներ և «Jahad» հրթիռները (տեսանյութ)
Իրանական բանակը «Սրբազան պաշտպանության շաբաթվա» (1980 թվականի սեպտեմբերին սկսված և 8 տարի տևած իրանա-իրաքյան պատերազմից հետո ամեն տարի անցկացվող միջացառում) պատվին կազմակերպված զորահանդեսի ժամանակ ներկայացրել է նոր «Shahed 136B» ԱԹՍ-ներ, ինչպես նաև 1000 կմ հեռահարությամբ «Jahad» հրթիռներ: Տեղեկությունը հայտնում է իրանական «IRNA» գործակալությունը:
Սեպտեմբերի 21-ին Իրանի զինված ուժերը լայնածավալ ռազմական շքերթներ են անցկացրել ամբողջ երկրով մեկ: Թեհրանում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը և բարձրաստիճան զինվորականներ:
Զորահանդեսին մասնակցել են իրանական բանակի, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) զինծառայողներ, ոստիկաններ և սահմանապահներ:
Զորահանդեսի ժամանակ ցուցադրվել են նաև ռազմական տեխնիկայի այլ նմուշներ, այդ թվում՝ «360» հրթիռային համալիրի տարբեր տեսակներ, «Fajr» հրթիռներ, «Qalavizan», «Zulfiqar», «Shabdiz» և «T-72M» տանկեր, զրահատեխնիկա և զրահափոխադրիչներ:

Иран на военном параде показал новые БПЛА и ракеты «Jahad» (видео)
Иранская армия представила на параде в честь недели «Священной обороны» (годовщина начала ирано-иракской войны) новые БПЛА «Shahed 136B», а также ракеты «Jahad», сообщает IRNA.
21 сентября Вооруженные Силы Ирана провели масштабные военные парады по всей стране. На торжественной церемонии в Тегеране присутствовали президент Ирана Масуд Пезешкиан и высокопоставленные военные.
В парадах приняли участие военнослужащие иранской армии, Корпуса стражей исламской революции (КСИР), полицейские и пограничники.
«Были представлены дроны-камиказде «Shahed 136B» и ракеты типа «Jаhad» дальностью полета 1 тыс. километров», – говорится в сообщении.
На параде были продемонстрированы также и другие образцы военной техники, к примеру, различные типы ракетного комплекса «360», ракеты «Fajr», танки «Qalavizan», «Zulfiqar», «Shabdiz» и Т-72М, бронеавтомобили и бронетранспортеры.