Անդրանիկ Թևանյանի և Մանուկ Սուքիասյանի մամուլի ասուլիսը․ ամփոփել են դոնբասյան այցը (տեսանյութ)
Ինչպես տեղեկացրել էինք, ընդդիմադիր «Մայր Հայաստան» դաշինքի պատվիրակությունը՝ դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանի գլխավորությամբ, այցելել էին Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետություն և Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետություն։
Բավականին հագեցած օրակարգով այցից մանրամասներ են հայտնել «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը և Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը։
Ի՞նչ վիճակում է Դոնբասի հայ համայնքը, ի՞նչ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ԴԺՀ-ի և ԼԺՀ-ի ղեկավարության հետ հանդիպումների ժամանակ և ի՞նչ տպավորություններով են վերադարձել Հայաստան
Այս և այլ հարցերի են անդրադարձել բանախոսները՝ Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում հրավիրված ասուլիսում։

Андраник Теванян и Манук Сукиасян подвели итоги визита на Донбасс (видео)
Как уже сообщалось, делегация оппозиционного блока «Мать Армения» во главе с ее лидером Андраником Теваняном посетила Донецкую Народную Республику и Луганскую Народную Республику.
Подробности довольно насыщенного визита представили лидер движения «Мать Армения» Андраник Теванян и руководитель фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Манук Сукиасян.
Каково положение армянской общины Донбасса, какие договоренности были достигнуты в ходе встреч с руководством ДНР и ЛНР и с какими впечатлениями они вернулись в Армению?
На эти и другие вопросы они ответили в ходе пресс-конференции в мультимедийном пресс-центре «Sputnik Армения».