Բիձինա Իվանիշվիլին խոսել է «Վրաստանը քարտեզից ջնջելու» թշնամական արտաքին ուժերի ծրագրերի մասին
Իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության հիմնադիր և պատվավոր նախագահ Բիձինա Իվանիշվիլին հայտարարել է Վրաստանը «քարտեզից ջնջելու» թշնամական արտաքին ուժերի ծրագրերի մասին և ընդդիմությանը, լրատվամիջոցներին և քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին մեղադրել նրանց օգնելու մեջ։ Համապատասխան հայտարարությամբ նա հանդես է եկել Թելավիում կայացած նախընտրական հանրահավաքում, հայտնում է NewsGeorgia-ն։
«Այսօր բոլորը հստակ տեսնում են, որ այդ արմատական ​​ուժը՝ իր շուրջ համախմբված քաղաքական, ոչ կառավարական կամ լրատվական կազմակերպություններով հետապնդում է արտաքին շահեր և փորձում է Վրաստանին ներքաշել պատերազմի տառապանքների մեջ։ Մենք սխալվելու իրավունք չունենք։ Հակառակ դեպքում 2008 թվականի օգոստոսյան պատերազմը չնչին բան կթվա։ Մեր երկրի նկատմամբ թշնամաբար տրամադրված ուժերը տեղական գործակալների ձեռքով մտադիր են Վրաստանը ջնջել քարտեզից։ Նրանք պատրաստվում են նրան, ինչ դարեր շարունակ ոչ մի նվաճող չի կարողացել անել»,-ասել է Իվանիշվիլին։
Միաժամանակ նա չի պարզաբանել, թե ում նկատի ունի Վրաստանի արտաքին թշնամիներ ասելով։ Ինչ վերաբերում է «արմատական ​​ուժերին», ապա «Վրացական երազանքն» այսպես է անվանում «Ազգային շարժում» նախկին իշխող կուսակցությանը և ընդհանրապես ողջ ընդդիմությանը։ Ըստ Իվանիշվիլիի, նրանք ցանկանում են «ջնջել Վրաստանը» երկրի երեսից, որպեսզի «ամեն գնով կարողանան վերադառնալ իշխանության»։
«Վրացական հասարակությունը պետք է իր մարմնից կտրի այս քաղաքական սարկոման, եթե ուզում ենք դադարել քայլել կախարդված, փակ շրջանով»,- ասել է կուսակցության հիմնադիրը։

Бидзина Иванишвили рассказал о планах враждебных внешних сил «стереть Грузию с карты»
Миллиардер-основатель и почетный председатель правящей партии «Грузинская мечта» Бидзина Иванишвили заявил о планах враждебных внешних сил «стереть Грузию с карты», а в пособничестве им обвинил оппозицию, СМИ и организации гражданского общества. Соответствующее заявление он сделал на предвыборном митинге в Телави, передает «NewsGeorgia».
«Сегодня все ясно видят, что эта радикальная сила, сплотившиеся вокруг нее политические, неправительственные или медиаорганизации, проводят иностранные интересы и пытаются втянуть Грузию в страдания войны. Права на ошибку у нас нет. В противном случае августовская война 2008 года покажется пустяком. Враждебно настроенные к нашей стране силы руками местных агентов намерены стереть Грузию с карты. Они готовятся к тому, что не удалось сделать ни одному завоевателю на протяжении веков», – заявил Иванишвили.
При этом он не пояснил, кого подразумевает под внешними врагами Грузии. Что касается «радикальных сил», так в «Грузинской мечте» называют бывшую правящую партию «Национальное движение» и в целом всю оппозицию. По словам Иванишвили, «стереть Грузии» с лица Земли те хотят, чтобы «любой ценой вернуться к власти».
«Грузинское общество должно срезать эту политическую саркому со своего тела, если мы хотим перестать ходить по заколдованному, замкнутому кругу», – сказал основатель партии.