Նոր Երզնկա գյուղի դպրոցում 15-ամյա երեխան ֆիզկուլտուրայի դասի ժամանակ հանկարծամահ է եղել
Այսօր՝ հոկտեմբերի 7-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 12:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Աշտարակի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացել, որ Նոր Երզնկա գյուղի դպրոցից երեխայի դի է տեղափոխվել «Աշտարակ» բժշկական կենտրոն:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է shamshyan.com-ը, ոստիկանները տեղում պարզվել է, որ մահացածը Արագածոտնի մարզի բնակիչ 15-ամյա Դավիթ Ռ.-ն է:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ երեխան դպրոցի ֆիզկուլտուրայի դահլիճում վոյելբոլ խաղալու ժամանակ իրեն վատ է զգացել, ու մինչ շտապօգնության ժամանումը, հանկարծամահ է եղել:
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել:

15-летний подросток скончался во время урока физкультуры в школе Нор Ерзнка
15-летний подросток скончался во время урока физкультуры в школе Нор Ерзнка Арагацотнского марза Армении, сообщает сайт криминальной хроники «Shamshyan.com».
7 октября около 12:00 стало известно, что в медцентр города Аштарака доставлено тело ребенка. Правоохранительные органы выяснили, что погибший – 15-летний Давид Р.
По предварительным данным, подросток почувствовал себя плохо во время игры в волейбол на уроке физкультуры. Он умер до приезда «скорой».
По предварительному заключению судмедэксперта, на теле следов насилия не обнаружено.