Կոալիցիոն սուտ և դեբիլապատում․ Անդրանիկ Թևանյան
Երևանի իշխանական կոալիցիան ստում է, թե քաղաքային տրանսպորտի մասով իրենց առաջարկած փաթեթներով գինը որոշ դեպքերում կարող է ցածր լինել 100 դրամից։ Գործնականում դա տեղի չի ունենալու։ Ճիշտ հակառակը՝ տրանսպորտի գինը թանկանալու է մինչև 300 դրամ։ Ավտոբուսի գինը տվյալ դեպքում կթանկանա մինչև 3 անգամ, իսկ տրոլեյբուսինը՝ մինչև 6 անգամ։
Երբ կոալիցիոն ստին հակադարձում ես, որ եթե ասում եք, որ 100 դրամից էժան էլ կարող է լինել, ապա այդ դեպքում քաղաքացուն ընտրության հնարավորություն տվեք, որ եթե ինքն ուզում է, ապա թող միայն 100 դրամ վճարի ամեն ուղևորության համար, անմիջապես հրաժարվում են այդ առաջարկից։
«Քաղաքացին հո դեբի՞լ չէ, որ ամեն ուղևորության համար 100 դրամ վճարելու տարբերակն ունենալով՝ քաղաքապետարանի առաջարկած փաթեթներից օգտվի»,–պահի տակ ու դեբիլավարի անկեղծանում են ՔՊԿ–ի կոալիցիոն կցորդները։ Այդպիսով նրանք խոստովանում են այն, ինչն ակնհայտ է, այսինքն՝ խոստովանում են, որ թանկացնում են քաղաքային տրանսպորտը։ Պարզապես այդ թանկացումները քողածածկում են տարբեր փաթեթների տակ։ Բայց դե մարդիկ դեբիլ չեն, հասկանում են, թե ինչն ինչոց է և զանգվածաբար մերժում են այդ թալանը։ Դա է պատճառը, որ մեր նախաձեռնած ստորագրահավաքը շատ հեշտությամբ է անցնում։
Մենք արդեն ունենք օրենքով սահմանված ստորագրությունների քանակը, բայց շարունակելու ենք մեր աշխատանքները, որպեսզի հա՛մ մարդկանց իրազեկենք հունվարի 1–ից սպասվողի մասին, հա՛մ ավելի շատ մարդ ներգրավենք որպես «Մայր Հայաստանի» առաջարկած այլընտրանքային նախագծի համահեղինակ։

Коалиционная ложь и одурачивание – Андраник Теванян
Правящая в Ереване коалиция лжет, будто в рамках предложенных ими пакетов по части тарифов на городской транспорт в некоторых случаях цена за проезд может быть даже ниже 100 драмов. Наоборот, стоимость проезда на транспорте повысится вплоть до 300 драмов. Проезд на автобусе в данном случае подорожает до 3 раз, а на троллейбусе – до 6 раз.
Когда на эту коалиционную ложь возражаешь, что если утверждаете, что проезд может стоить даже меньше 100 драмов, то оставьте в таком случае гражданину возможность для выбора – если он хочет, то пусть платит лишь 100 драмов, то они сразу же отказываются от этого предложения.
«Ну не дурак же гражданин, чтобы, имея возможность для оплаты за проезд 100 драмов, пользоваться предложенным мэрией пакетом», – признаются с наивной откровенностью коалиционные придатки «Гражданского договора». Тем самым они признают очевидное: они повышают тарифы на городской транспорт. И эти подорожания всего лишь маскируются под видом различных пакетов. Однако дураков нет, и люди понимают, что к чему, и массово отвергают этот грабеж. Именно поэтому инициированный нами сбор подписей проходит с такой легкостью.
Мы уже собрали требуемое законом количество подписей, но продолжим нашу работу, чтобы и проинформировать граждан об ожидающемся с 1 января подорожании, и привлечь большее количество граждан в качестве соавторов альтернативного проекта блока «Мать Армения».