Արմեն Չարչյանի նկատմամբ նշանակված 3 տարի ժամկետով փորձաշրջանը կրճատվել է 1 տարի ժամկետով
«Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն, ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Չարչյանի նկատմամբ նշանակված 3 տարի ժամկետով փորձաշրջանը կրճատվել է 1 տարի ժամկետով, այս մասին հայնտել է փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։
«ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը (դատավորներ՝ Լուսինե Ալավերդյան, Գրիգոր Հովհաննիսյան, Կարեն Հովհաննիսյան) Արմեն Չարչյանի գործով մեղադրող դատախազի բողոքը մերժեց, իսկ պաշտպանության կողմի ներկայացրած բողոքը բավարարեց մասնակի՝ առաջին ատյանի դատարանի կողմից Արմեն Չարչյանի նկատմամբ նշանակված 3 տարի ժամկետով փորձաշրջանը կրճատվեց 1 տարի ժամկետով։

3-летний испытательный срок Армену Чарчяну сократили до 1 года
Директору медицинского центра «Измирлян», бывшему депутату НС Армену Чарчяну ранее назначенный 3-летний испытательный срок был сокращен до 1 года, об этом сообщил адвокат Эрик Алексанян.
«Апелляционный уголовный суд Армении (судьи: Лусине Алавердян, Григор Ованнисян, Карен Ованнисян) отклонил апелляционную жалобу прокурора по делу Армена Чарчяна и частично удовлетворил апелляционную жалобу стороны защиты,3-летний испытательный срок, назначенный судом первой инстанции Армену Чарчяну, был сокращен до 1 года.