Մանկապարտեզից բժշկական կենտրոն տեղափոխված 4-ամյա աղջկա կյանքը բժիշկներին չի հաջողվել փրկել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ժամը 11:40-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարաության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն երեխա է տեղափոխվել, ով մահացել է:
Ոստիկանները պարզել են, որ երեխան աղջիկ է՝ 4 տարեկան, ով շտապօգնության ավտոմեքենայով նշված բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ՝ Կիևյան 5 հասցեում գործող թիվ 28 մանկապարտեզից:
Դեպքի մասին ոստիկանության Արաբկիրի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժին, որտեղից քննչական խմբի մի մասը մեկնում է հիվանդանոց, մի մասն էլ՝ մանկապարտեզ:
Ոստիկանությունը պարզում է մահացած երեխայի ինքնությունը:

4-летняя девочка в тяжелом состоянии была госпитализирована из ереванского детсада в больницу, спасти ее не удалось
Сегодня, 2 декабря, произошел загадочный и трагический инцидент в Ереване, пишет сайт «shamshyan.com». Около 11:40 в арабкирский отдел общиной полиции поступило сообщение о госпитализации в медцентр «Арабкир» ребенка, который скончался.
Полиция выяснила, что девочка, которой 4 года, на карете скорой помощи была доставлена с тяжелым диагнозом в упомянутый медцентр из детского сада №28, расположенного на улице Киевяна, 5.
Информация о случившемся была передана в арабкирский следственный отдел СУ СК РА по Еревану.
По факту случившегося инициировано уголовное производство по признакам «убийства», передает СМИ.