Գալուզինը զեկուցել է Սյունիքով Ադրբեջանի և Նախիջևանի միջև հաղորդակցության վերականգնման ընդհանուր փոխըմբռնման մասին
Համընդհանուր փոխըմբռնում է ձեռք բերվել, թե ինչպես կարելի է վերականգնել Ադրբեջանի և Նախիջևանի երկաթուղային հաղորդակցությունը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։
«Պետք է ասեմ, որ մենք հայ և ադրբեջանցի մեր գործընկերների հետ կարգավորման բազմաթիվ ուղղություններով արդեն լուրջ արդյունքների ենք հասել։ Կցանկանայի խոսել տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման մասին, առաջին հերթին՝ երկաթուղային։
Եռակողմ աշխատանքային խմբի շրջանակներում, որը ղեկավարում են փոխվարչապետները, ընդհանուր փոխըմբռնում է ձեռք բերվել, թե ինչպես կարելի է վերականգնել երկաթուղային հաղորդակցությունը»,-«Ռոսիա 24»-ին տված հարցազրույցում ասել է Գալուզինը։
Նա, մասնավորապես, նշել է, որ խոսքը Հայաստանի Սյունիքի մարզով Ադրբեջան-Նախիջեւան ճանապարհի մասին է։

Галузин сообщил об общем понимании восстановления ж/д сообщения между Азербайджаном и Нахиджеваном через Сюник
Достигнуто общее понимание о том, как могло бы быть восстановлено железнодорожное сообщение между Азербайджаном и Нахиджеваном. Об этом заявил замминистра иностранных дел РФ Михаил Галузин.
«Должен сказать, что вместе с армянскими и азербайджанскими партнерами уже достигли серьезных результатов на многих треках урегулирования. Хотел бы сказать о разблокировании региональных транспортных коммуникаций, прежде всего железнодорожных. В рамках трехсторонней рабочей группы под председательством вице-премьеров, достигнуто общее понимание о том, как могло бы быть восстановлено железнодорожное сообщение», – сказал Галузин в интервью «Россия 24».
В частности, он отметил, что речь идет о дороге между Азербайджаном и Нахиджеваном через Сюникский марз Армении.