Փաշինյանը թող իր կնոջը ձերբակալի, որ հավատանք, թե պայքարում է թալանի դեմ. Ստեփան Դանիելյան (տեսանյութ)
Վերջին օրերի Ադրբեջանի կրակոցներից հետո ՀՀ իշխանությունը զիջումների գնաց, Փաշինյանը հայտարարեց, որ Սահմանադրությունից Անկախության հռչակագիրը պետք է հանվի, իսկ Ադրբեջանի երկու մասերը անխոչընդոտ կապ հաստատեն իրար հետ, և առանց ՀՀ ստուգման բեռները տեղափոխվեն:24TV-ի «Հարցազրույց Հերմինե Միքայելյանի հետ» հաղորդման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «Մայր Հայաստան» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Ստեփան Դանիելյանը:
Խոսելով թալանը հետ բերելու մասին Փաշինյանի խոստումներից, բանախոսը նշեց, որ երկիրը զարգանում է զարգացման ծրագրերով, ոչ թե միայն թալանը հետ բերելով, իսկ իշխանությունն ամեն ինչ տապալում է, որևէ ոլորտում ռեֆորմ չի կարողացել իրականացնել:
«Փաշինյանն իրենց կողմից թալանվածը պետք է հետ բերի, եթե ՔՊ կարկառուն դեմքեր ձերբակալվեն, կհավատանք, որ իր ստեղծած մեխանիզմները աշխատում են»,-հավելեց բանախոսը:
Վերջին օրերի Ադրբեջանի կրակոցներից հետո ՀՀ իշխանությունը զիջումների գնաց, Փաշինյանը հայտարարեց, որ Սահմանադրությունից Անկախության հռչակագիրը պետք է հանվի, իսկ Ադրբեջանի երկու մասերը անխոչընդոտ կապ հաստատեն իրար հետ, և առանց ՀՀ ստուգման բեռները տեղափոխվեն: 24TV-ի «Հարցազրույց Հերմինե Միքայելյանի հետ» հաղորդման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «Մայր Հայաստան» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Ստեփան Դանիելյանը:

Пусть Пашинян арестует свою жену, чтобы мы поверили, что он борется с разграблением – Степан Даниелян (видео)
После недавних обстрелов со стороны Азербайджана власти РА пошли на уступки, Пашинян заявил, что из Конституции должна быть изъята Декларация независимости, должно быть установлено беспрепятственное сообщение между двумя частями Азербайджана, а грузы должны перевозиться без проверки со стороны РА. Об этом в интервью 24TV заявил член инициативной группы движения «Мать Армения» Степан Даниелян.
Говоря об обещаниях Пашиняна вернуть награбленное, он отметил, что страна развивается при наличии программы развития, а не только посредством возвращения награбленного – власти же всё проваливают и не могут провести реформы в какой-либо из сфер.
«Пашинян должен вернуть награбленное ими самими: если будут арестованы яркие представители «Гражданского договора», то можно будет поверить, что созданный им механизм работает», – отметил Даниелян.