Քաջարանի գյուղապետը հրաժարվել է իր պաշտոնից, հրաժարվելու է նաև ՀՀԿ անդամությունից
Քաջարանի գյուղապետ Ռաֆիկ Աթայանը երեկ երեկոյան Սյունիքի մարզպետարանում ներկայացրել է իր հրաժարականի դիմումը, իսկ այսօր մտադիր է հրաժարվել նաև ՀՀԿ անդամությունից:
Գյուղապետն այս որոշումը բացատրել է այն հանգամանքով, որ իրեն իշխանության բոլոր մարմինները պարտադրել ու ճնշել են, որ ստորագրի գյուղի տարածքը Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատին հանձնելու պայմանագիրը։ Սակայն նա չի ցանկացել ստորագրել այն և հրաժարական է տվել:
Ռաֆիկ Աթայանն ընդգծել է, որ պաշտոնից հրաժարվելն իրեն չի խանգարի քաջարանցիների կողքին լինելու և մինչև վերջ պայքարելու համար:
Տեղեկացնենք, որ այս տարվա գարնանը կառավարությունը Սյունիքի մարզի Քաջարան գյուղի և մի քանի այլ համայնքների տարածքները բացառիկ գերակա շահ ճանաչելու մասին որոշում է կայացրել, որտեղ հանքարդյունաբերական աշխատանքներ է իրականացնելու Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը:

Сельский староста Каджарана подал в отставку и выйдет из РПА
Вчера вечером сельский староста Каджарана Рафик Атаян подал в марзпетаран Сюника заявление об отставке. Кроме того, он намерен отказаться от членства в Республиканской партии Армении.
Староста объяснил свое решение тем, что органы власти оказывали на него давление, чтобы он подписал соглашение о передаче земельных участков села Зангезурскому медно-молибденовому комбинату. Однако он не стал подписывать и подал в отставку.
Рафик Атаян подчеркнул, что уход с поста не помешает ему быть рядом с каджаранцами и бороться до конца.
Отметим, что весной этого года Правительство РА признало земельные участки Каджарана и ряда других населенных пунктов Сюника исключительным общественным интересом. Согласно решению, эти территории должны быть переданы на эксплуатацию Зангезурскому медно-молибденовому комбинату.