Նախագահական նստավայրից կառավարվող «ընդդիմադիր» լրատվամիջոցներն ուրախանում ու ձեռքներն են շփում, երբ Վովա Գասպարյանի տեսակի ոստիկանապետը ԲՀԿ–ի դեմ արշավներ է կազմակերպում։ Ծառուկյանի թիմակիցներից ոմանց գրպանն են բան գցում, ոմանց «գլխին են սարքում», իսկ ոմանց էլ անկապ կանչում են «քաղմաս» ու ժամերով պահելուց հետո բաց թողնում։
Սերժատուները թամաշա են անում, երբ նույն Վովան «պեպելնիցայություն» է անում Արարատի մարզում ու տեղական նշանակության ԱԽՔիկ սարքում ԲՀԿ կառույցի նախկին ղեկավարին՝ իրականացնելով «դավաճանություն պաշտոնի դիմաց» արթուրբաղդասարյանավայել գործարք։
Իբր թե լևոնական լրատվամիջոցները «կայֆ» են ստանում Վովայի արածներից, քանի որ նրա գործողությունները լուսաբանելն ու հակաբարգավաճական «մուտիլովկան» տարածելը լավ վարձատրվում է։
Եվ ահա, Վովան եկավ նաև լրատվամիջոցների «բակը», և բոլորը հասկացան, որ իշխանական պատվերը «խիարի» պես բան է. մի օր կարող ես հիանալ Վովայով, իսկ հաջորդ օրը Վովան կարող է «հիացնել» քեզ...
ՀԺ–ի լրագրող Հայկ Գևորգյանի ձերբակալման անհեթեթ պատմությունը ցույց է տալիս, որ անգամ լրագրողական շրջանում բարի համբավ ունեցող մարդն ապահովագրված չէ վովայական «նայեզդներից», ուր մնաց՝ հաստիքային «սերժատուները» հանգիստ կյանք ունենան։ Այսօր ծախու գրչակներին վարձատրում են, իսկ վաղը ձեռքներից վերցնելու են տվածները, եթե հաջողացնեն «վերարտադրություն» օպերացիան։
Դե թող հիմա լավ մտածեն «սերժատուները», երբ փեսայական «զակազներ» են անում ու փորձում «պեպելնիցայից» «կանֆետկա» սարքել՝ գրելով, թե շոումեն Վովան ոստիկանությանը ձեռառնոցիի առարկա է սարքել, հետևաբար լավն է։ Լավն է՝ կերեք։
Վովան և սերժատու լրատվամիջոցները

Управляемые из президентского дворца «оппозиционные» средства массовой информации радуются и потирают руки, когда начальник полиции типа Вовы Гаспаряна организовывает походы против ППА. Некоторым из соратников Царукяна что-то подбрасывают в карманы, другим «шьют» дело, а третьих без причины приглашают в участок и, продержав несколько часов, отпускают.
Подсержевцы устраивают шоу, когда тот же Вова в Араратском марзе превращает бывшего руководителя региональной структуры ППА в Артура Багдасарянаместного значения, заключая подобающую последнему сделку «предательство в обмен на должность».
Псевдолевоновские СМИ получают «кайф» от «подвигов» Вовы, поскольку освещение его деятельности и распространение направленных против ППА «мутиловок» хорошо оплачивается.
И вот, Вова «заглянул» к журналистам, и все поняли, что заказ властей подобен «огурцу»: сначала восхищаешься Вовой, а потом Вова может «восхитить» тебя…
Нелепая история ареста журналиста газеты «Айкакан жаманак» Айка Геворкяна показывает, что даже имеющий в журналистской среде хорошую репутацию человек не застрахован от «наездов» Вовы, куда уж там, чтобы рядовые «подсержевские» жили спокойной жизнью. Сегодня продажным писакам платят, а завтра отберут то, что дали, если операция «воспроизводство» увенчается успехом.
Пусть теперь «подсержевцы» хорошенько думают, когда выполняют зятевские «заказы» и пытаются сделать из «мусора» «конфетку», преподнося, что шоумен Вовапревратил полицию в предмет насмешек, следовательно, он хороший. Если хорош – ешьте!
Вова и подсержевские СМИ
Подсержевцы устраивают шоу, когда тот же Вова в Араратском марзе превращает бывшего руководителя региональной структуры ППА в Артура Багдасаряна местного значения, заключая подобающую последнему сделку «предательство в обмен на должность».
Пусть теперь «подсержевцы» хорошенько думают, когда выполняют зятевские «заказы» и пытаются сделать из «мусора» «конфетку», преподнося, что шоумен Вова превратил полицию в предмет насмешек, следовательно, он хороший. Если хорош – ешьте!