Հնդկաստանում ավտոբուսը գլորվել է անդունդը. կա 20 զոհ
Քաշմիրի՝ Հնդկաստանի վերահսկողության տակ գտնվող հատվածում ուղևորատար ավտոբուսը ընկել է նեղ ձորը, ինչի հետևանքով զոհվել է առնվազն 20 մարդ։ Այս մասին տեղեկացնում է «Սինհուա» գործակալությունը։
Պատահարը տեղի է ունեցել Բհաթհա շրջանում՝ Ջամու քաղաքից 175 կմ հյուսիս–արևելք։ Ոստիկանությունը հայտարարել է, որ ավտոբուսի վարորդը կտրուկ շրջադարձի ժամանակ կորցրել է կառավարումը։
Այդ լեռնային շրջաններում ավտոպատահարների հիմնական պատճառները ավտոտրանսպորտի գերբեռնվածությունը, ճանապարհային վատ պայմանները և վարորդների անշգույշ գործողություններն են։

В Индии перевернулся автобус: 20 погибших
В пятницу в контролируемой Индией части Кашмира пассажирский автобус упал в узкое ущелье, в результате чего погибли, по меньшей мере, 20 человек, сообщает агентство «Синьхуа».
ДТП произошло в районе Бхатья, в 175 км к северо-востоку от Джамму, зимней столицы контролируемой Индией части Кашмира. В полиции заявили, что водитель автобуса не справился с управлением на крутом повороте.
В этом горном районе главными причинами ДТП обычно являются перегрузка автотранспорта, плохие дорожные условия и неосторожные действия водителей.