Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին` Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծորեն և սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Նախագահական ընտրություններում Ձեր տարած համոզիչ հաղթանակը վկայում է Ռուսաստանի համակողմանի զարգացմանը, երկրի բարեփոխմանն ու արդիականացմանը, համաշխարհային գլոբալ գործընթացներում նրա դերակատարության և ազդեցության էլ ավելի բարձրացմանն ուղղված Ձեր կողմից իրականացվող քաղաքականության նկատմամբ ռուսաստանցիների լայն և բազմամյա աջակցության մասին:
Հայաստանին և Ռուսաստանին միավորում են դաշնակցային հարաբերությունները, որոնք հիմնված են մեր երկրների եղբայրական ժողովուրդների ժամանակի փորձությունն անցած բարեկամության վրա:
Վերջին տարիներին հայ-ռուսական համագործակցության զարգացման մեջ ձեռք են բերվել նշանակալի արդյունքներ, ստեղծվել է էական պաշար ապագայի համար: Եվ դրանում անգնահատելի է Ձեր անձնական ներդրումը:
Վստահ եմ, որ մեր երկկողմ ռազմավարական փոխգործակցության հետագա զարգացումն այսուհետ ևս կծառայի Հարավային Կովկասում խաղաղության, անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը, թույլ կտա ոչ միայն իրականացնել երկարաժամկետ նախագծեր տնտեսության մեջ, միջտարածաշրջանային համագործակցության ոլորտում, մշակութային-հումանիտար բնագավառում, այլև բացահայտել միջպետական համագործակցության նոր հնարավորություններ:
Հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակի տարում հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան պետական այցով: Անկասկած, Ձեր այցը նոր խթան կհաղորդի բոլոր ուղղություններով հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, քաջառողջություն և նոր հաջողություններ բարձր պետական պաշտոնում, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ բարգավաճում և բարեկեցություն»:

Серж Саргсян поздравил Владимира Путина с победой на выборах и пригласил его посетить Армению
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание премьер-министру РФ Владимиру Путину в связи с избранием его на пост президента Российской Федерации. В послании говорится:
«Уважаемый Владимир Владимирович!
От имени народа Армении и от себя лично искренне и сердечно поздравляю Вас с избранием президентом Российской Федерации!
Одержанная Вами на президентских выборах убедительная победа свидетельствует о широкой и многолетней поддержке россиянами реализуемого Вами курса на всестороннее развитие России, обновление и модернизацию страны, ещё большее повышение её роли и влияния в глобальных мировых процессах.
Армению и Россию объединяют союзнические отношения, которые основаны на проверенной временем дружбе братских народов наших стран.
За последние годы в развитии армяно-российского сотрудничества достигнуты значительные результаты, создан существенный задел на будущее. И в этом неоценим Ваш личный вклад.
Уверен, что дальнейшее наращивание нашего двустороннего стратегического взаимодействия будет и далее служить интересам упрочения мира, безопасности и стабильности на Южном Кавказе, позволит не только реализовать долгосрочные проекты в экономике, в сфере межрегионального сотрудничества, в культурно-гуманитарной области, но и раскрыть новые возможности межгосударственного сотрудничества.
Уважаемый Владимир Владимирович, в год двадцатилетия установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Российской Федерацией приглашаю Вас посетить Армению с государственным визитом. Несомненно, Ваш визит придаст новый импульс развитию армяно-российских союзнических отношений по всем направлениям на благо народов наших стран.
Желаю Вам, уважаемый Владимир Владимирович, крепкого здоровья и новых успехов на высоком государственном посту, а братскому народу России – процветания и благополучия».