Արամ Կարապետյանի կուսակցությունը չի մասնակցի ընտրություններին
Արամ Կարապետյանի գլխավորած «Նոր ժամանակներ» կուսակցությունը նախնական որոշմամբ չի մասնակցի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին։ Սա անձամբ Արամ Կարապետյանի որոշումն է։ Այս հարցը դեռևս պետք է քննարկի ՆԺԿ–ի վարչությունը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանի գլխավորած Ազգային ժողովրդավարական կուսակցությունը և «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը ևս հայտնել են Ազգային Ժողովի գալիք ընտրություններին չմասնակցելու իրենց որոշման մասին։

Партия Арама Карапетяна не примет участия в выборах
Возглавляемая Арамом Карапетяном партия «Новые времена» не примет участия в предстоящих парламентских выборах. Это личное решение Арама Карапетяна, однако, вопрос должен быть обсужден правлением партии.
Напомним, что ранее возглавляемая замглавы МИД Шаваршем Кочаряном Национально-демократическая партия и партия «Национальное единение» Паруйра Айрикяна также заявили о решении не участвовать в предстоящих выборах Национального собрания.