Բակո Սահակյանն ընդունել է սփյուռքահայ մի խումբ բարերարների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 2-ին ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյիանդամ Դավիթ Լոքյանին եւ սփյուռքահայ մի խումբ բարերարների:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախիներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերողհարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Քաշաթաղի շրջանիզարգացման հիմնախնդիրներին, մասնավորապես, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության եւ բնակարանաշինության ոլորտներին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է այս ուղղությամբ համայն հայության ջանքերը՝ այն համարելով նախատեսված ծրագրերի հաջող իրականացման առանցքային գործոններից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял группу благотворителей из Диаспоры
2 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян принял члена Бюро АРФ «Дашнакцутюн» Давида Локяна и группу армянских благотворителей из Диаспоры.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики Арцаха.
Особое внимание было уделено проблемам развития Кашатагского района, в частности, сфер энергетики, сельского хозяйства и жилищного строительства.
Бако Саакян отметил важность усилий всего армянства, предпринимаемых в этом направлении, рассматривая это как один из ключевых факторов успешного осуществления намеченных программ.
Во встрече приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, представитель Центрального комитета АРФ «Дашнакцутюн» Арцаха Давид Ишханян, другие должностные лица.