Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Սերգեյ Լավրովին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Երևան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովին:
Զրուցակիցները հանդիպման սկզբում շնորհավորել են միմյանց Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև 20 տարի առաջ հենց այս օրը դիվանագիտական  հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակի կապակցությամբ: Հանրապետության նախագահը և ՌԴ արտգործնախարարը երկուստեք ընդգծել են, որ ՀՀ և ՌԴ միջև քաղաքական երկխոսությունը, բոլոր ոլորտներում՝ առևտրատնտեսական, ռազմական, ռազմատեխնիկական, հումանիտար, նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում  դինամիկ զարգացող համագործակցությունը վկայում է բարեկամ երկու ժողովուրդների և պետությունների միջև առկա ռազմավարական գործընկերության և ամուր դաշնակցային փոխհարաբերությունների մասին, որոնք տարեցտարի ամրապնդվում են երկու երկրների նախագահների միջև պարբերաբար տեղի ունեցող բարձր մակարդակի հանդիպումներով:
Սերգեյ Լավրովը տարին հոբելյանական է համարել նաև ս.թ. օգոստոսին լրացող Բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ստորագրված պայմանագրի 15-ամյակի առիթով և նշել, որ հոբելյանական տարում այդ կապակցությամբ կազմակերպվող միջոցառումները համատեղվում են համագործակցության առավել զարգացմանն ուղղված որոշակի ծրագրերի իրագործմամբ:

Серж Саргсян принял Сергея Лаврова
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял находящегося в Армении с официальным визитом главу МИД России Сергея Лаврова, сообщает пресс-служба президента.
Собеседники поздравили друг друга в связи с 20-летием установления дипотношений между Арменией и Россией.
Глава государства и руководитель внешнеполитического ведомства России подчеркнули, что политический диалог между Арменией и Россией во всех сферах – торгово-экономической, военной, военно-технической, гуманитарной, а также динамически развивающееся сотрудничество в рамках международных организаций свидетельствуют о стратегическом партнерстве, крепких и союзнических отношениях между двумя странами.
Лавров назвал год юбилейным и потому, что в августе исполняется 15 лет со времени заключения договора межу Россией и Арменией о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи.