«Ազատ դեմոկրատների» հետ Արարատ Զուրաբյանի հարաբերությունների խզման հերթական ապացո՞ւյցը
«Ժառանգություն» և «Ազատ դեմոկրատներ» միասնական ցուցակից ինքնաբացարկ են հայտնել Զուրաբյանի երկու մերձավորագույն մարդիկ՝ 51–րդ հորիզոնականում գրանցված Երվանդ Զուրաբյանը և 71–րդում գրանցված Դավիթ Առաքելյանը։ ԿԸՀ–ն նրանց գրանցումն ուժը կորցրած է ճանաչել։ Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակը»՝ փաստը հերթական ապցույցը համարելով, որ ՀՀՇ վարչության նախկին նախագահ, «Ազատ դեմոկրատներին» անդամագրված Արարատ Զուրաբյանը խզում է հարաբերություններն այդ կուսակցության և «ժառանգության» հետ։

Очередное доказательство разрыва отношений Арарата Зурабяна со «Свободными демократами»?
О решении выйти из единого пропорционального списка партий «Наследие» и «Свободные демократы» заявили люди из ближайшего окружения Арарата Зурабяна: 51-й номер списка Ерванд Зурабян и 71-й номер Давид Аракелян. ЦИК признало регистрацию их имен в списке утратившей силу. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак», считая этот факт очередным доказательством того, что бывший председатель правления АОД и нынешний член партии «Свободные демократы» Арарат Зурабян разрывает свои отношения с партией и «Наследием».