Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Ապրիլի 12-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Վարշավայում հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեի, Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Հանդիպման ընթացքում շարունակվեցին քննարկումներն արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի, ս.թ. հունվարին Սոչիում կայացած գագաթաժողովին Նախագահների համատեղ հայտարարության դրույթների իրականացման շուրջ: Այդ առումով Էդվարդ Նալբանդյանն անդրադարձավ Բաքվից  հնչող հայտարարություններին եւ ձեռնարկվող քայլերին, որոնք ուղիղ հակասության մեջ են մտնում Սոչիի պայմանավորվածությունների հետ:
Նախարար Նալբանդյանի բնորոշմամբ՝ վերջին շրջանում Ադրբեջանում ամենաբարձր մակարդակով սաստկացած հակահայկական եւ ռասիստական հռետորաբանությունը վնաս է հասցնում բանակցային գործընթացի համար կարեւոր դրական մթոնոլորտի ձեւավորմանը:

Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями Минской Группы ОБСЕ
12-го апреля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в столице Польши Варшаве встретился с сопредседателями Минской Группы ОБСЕ Робертом Брадтке, Игорем Поповым, Жаком Фором и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспрчиком.
В ходе встречи были продолжены обсуждения вокруг процесса урегулирования Карабахской проблемы, реализации положений Совместного заявления президентов в январе с.г. в Сочи. В этом плане Эдвард Налбандян затронул звучащие из Баку заявления и предпринимаемые шаги, которые входят в прямое противоречие с сочинскими договоренностями.
По определению министра Налбандяна, в последнее время в Азербайджане усилившаяся на самом высоком уровне антиармянская и расистская риторика наносит урон формированию важной для переговорного процесса позитивной атмосферы.