Իսրայելի գյուղատնտեսության և գյուղական զարգացման նախարարը կժամանի Հայաստան
Ապրիլի 15-17-ը երկօրյա այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Իսրայելի Պետության Կնեսետի անդամ, Իսրայելի գյուղատնտեսության և գյուղական զարգացման նախարար տիկին Օրիթ Նոկեդի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի նպատակը գյուղատնտեսության ոլորտում երկու երկրների համագործակցության հեռանկարների որոշակիացումն է, փոխշահավետ ծրագրերի և դրանց իրականացման կոնկրետ ուղղությունների քննարկումը ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի հետ:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ, այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարքի և ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ:
Պատվիրակությունը կայցելի Երևանի կոնյակի գործարան, ծաղկեպսակ կդնի Եղեռնի հուշարձանին, կծանոթանա Մատենադարանի գանձերին:

Армению посетит делегация министерства сельского хозяйства Израиля
15-17 апреля с двухдневным визитом Армению посетит делегация, возглавляемая членом Кнессета Израиля, министром сельского хозяйства и сельского развития Израиля Орит Нокеди.
Как сообщает пресс-служба министерства сельского хозяйства Армении, целью визита является определение перспектив сотрудничества между двумя странами в сфере сельского хозяйства, обсуждение с министром сельского хозяйства Армении Серго Карапетяном взаимовыгодных программ и конкретных направлений их реализации.
В ходе визита планируется проведение встреч с министром сельского хозяйства Армении, Католикосом всех армян Гарегином Вторым и премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном. Делегация также посетит Ереванский коньячный завод, Хранилище древних рукописей «Матенадаран» и возложит венок к Мемориалу жертв Геноцида армян.