Նիկոլ Փաշինյան. «Ամեն ինչ անելու եմ՝ ազատելու համար այս համայնքը «լֆիկական օսվենցիմից»»
Այսօրվա ասուլիսին թիվ 7 ընտրատարածքի պատգամավորի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ երեկ Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում հայտնաբերել է բոլորովին նոր Հայաստան, որը միայն կարելի էր ենթադրել։
Հիշեցնենք, որ նախընտրական քարոզչության շրջանակներում այս համայնքում ապրիլի 15-ին մի խումբ կանայք հարձակվել էին Նիկոլ Փաշինյանի կողմնակիցների վրա՝ խոչընդոտելով քարոզարշավին։
«Պետք չէ կանանց ուղարկել, կանանց հետևում թաքնվել, Սամվե՛լ, եկեք բանավիճենք։ Թող մարդիկ որոշեն, թե ով է ավելի արժանի թեկնածու»,–դիմել է Նիկոլ Փաշինյանը նույն ընտրատարծաքում առաջադրված պատգամավորության թեկնածու, գործարար Սամվել Ալեքսանյանին։
«Շենքերի պատուհանններից նայող մարդկանց դեմքերին կալանավորվածի արտահայտություն կար։ Ամեն ինչ անելու եմ՝ ազատելու համար այս համայնքը «լֆիկական օսվենցիմից»»,–հայտարարել է Փաշինյանը։

Никол Пашинян: «Я сделаю все, чтобы освободить эту общину от Освенцима Лфика»
Во время встречи с журналистами выдвинувший свою кандидатуру в избирательном округе №7 Никол Пашинян отметил, что вчера в столичном округе Малатия-Себастия открыл для себя новую Армению, о которой можно было только догадываться.
Напомним, что 15 апреля, в рамках избирательной кампании в данном округе группа женщин набросилась на сторонников Никола Пашиняна, препятствуя предвыборной агитации.
«Не надо отправлять женщин, прятаться за их спинами, Самвел, давайте проведем дебаты. Пускай люди решают, кто более достойный кандидат», - обратился он к выдвинувшемуся в том же округе бизнесмену Самвелу Алексаняну (Лфик Само).
«В выражениях лиц людей, которые смотрели на меня из окон домов, можно было увидеть  заключенных. Я сделаю все, чтобы освободить эту общину от Освенцима Лфика», - заявил Пашинян.