Գլխավոր դատախազը` շահագրգիռ կողմ
Թիվ 6 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածու է առաջադրվել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի եղբայրը` Ռուբեն Հովսեփյանը: Ավելին, լրատվամիջոցների ներկայացրած տեղեկությունների համաձայն՝ նրա հաղթանակն ապահովելու համար Աղվան Հովսեփյանը գործուն եւ օրենքի շրջանակներից դուրս միջամտություն է ցուցաբերում:
Մասնավորապես, մամուլից հայտնի է դարձել, որ Աղվան Հովսեփյանը դիմել է քրեական աշխարհի հեղինակությունների օգնությանը, որոնք Երեւանի Աջափնյակ թաղամասում փորձում են վախի մթնոլորտ սերմանել եւ սադրանքներ են հրահրում: Որոշ լուրերի համաձայն, ուրբաթ և շաբաթ օրերին այս խմբի անդամները զինված հայտնվել են ԲՀԿ նախընտրական շտաբների մոտ, փորձելով հրահրել հակաօրինական գործողություններ: Միաժամանակ տեղեկություններ ենք ստանում, որ Աղվան Հովսեփյանն անձամբ է լինում իր եղբոր նախընտրական շտաբում:
Հայաստանում դիտորդական գործունեություն ծավալող ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի դիտորդական առաքելության ղեկավար Ռադմիլա Շեկերինսկայային, ինչպես նաեւ հայաստանյան դիտորդական կազմակերպությունների ղեկավարներին կոչ ենք անում արձագանքել այս տգեղ եւ վտանգավոր երեւույթին, ինչպես նաեւ գլխավոր դատախազին կոչ անել անմիջական մասնակցություն չցուցաբերել նախընտրական պայքարին:
Դիտորդական կազմակերպությունների ուշադրությունն ենք հրավիրում նաեւ այն փաստին, որ Աղվան Հովսեփյանը հովանավորյալներ ունի այլ ընտրատարածքներում ևս եւ հաճախ լինում է նաեւ նրանց շտաբներում:
ՀՀ իշխանություններին կոչ ենք անում անհապաղ արձագանքել այս մտահոգիչ երեւույթին եւ ամեն ինչ անել անցանկալի զարգացումներից խուսափելու համար:

Генпрокурор – заинтересованная сторона
В избирательном округе №6 кандидатуру в депутаты по мажоритарной системе выдвинул брат генерального прокурора РА Агвана ОвсепянаРубен Овсепян. Более того, согласно информации СМИ, для обеспечения его победы Агван Овсепян оказывает действенное и выходящее за рамки закона вмешательство.
В частности, из прессы стало известно, что Агван Овсепян обратился за помощью к авторитетам криминального мира, которые пытаются создать в столичном районе Ачапняк атмосферу страха и осуществляют провокации. Согласно некоторым данным, в пятницу и субботу вооруженные члены этой группы появились возле предвыборных штабов ППА, пытаясь спровоцировать противозаконные действия. Одновременно мы получаем информацию о том, что Агван Овсепян лично бывает в предвыборном штабе своего брата.
Призываем руководителя осуществляющей в Армении наблюдательную миссию  ОБСЕ/БДИЧ Радмилу Шекеринскую, руководителей армянских наблюдательных организаций отреагировать на данное уродливое и опасное явление и призвать генпрокурора не принимать личного участия в предвыборной борьбе.
Хотим привлечь также внимание наблюдательных организаций на тот факт, что у Агвана Овсепяна есть свои протеже и в других избирательных округах, и он часто  посещает и их штабы.
Призываем власти РА немедленно отреагировать на данное тревожное явление и сделать все во избежание нежелательных развитий.