Լևոն Տեր-Պետրոսյան. «Հավատապիղծներն այսօր կոչ են անում հավատալ իրենց»
ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Վարդենիսում կայացած նախընտրական հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ հավատապիղծներն այսօր կոչ են անում հավատալ իրենց:
Սրանք ժամը 18-ից հետո գնում են տուն, ռեստորան, խաղատներ, ժամանակ են անցկացնում մինչև առավոտ: Ամբողջ գիշեր որ չքնեն, ինչպե՞ս են աշխատելու,-հայտարարել է Լ. Տեր-Պետրոսյանը՝ ավելացնելով, որ պետական պաշտոնյաները ժողովրդի հաշվին միլիոնատերեր են դարձել և այդ գումարները ժողովրդից են գողացել։
Տեր-Պետրոսյանը նշել է նաև, որ չի տեսել մի մարդու, որը չանիծի այս իշխանություններին, որը գոհ լինի իր կյանքից:
Ազատվե՛ք այս գողերից, սրիկաներից, որոնք ձեր կաշին քերթում են ու քերթելու են մինչև վերջ,–կոչ է արել նա:
Նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն էլ ավելացրել է, որ թեև Սերժ Սարգսյանը խոստացել էր յուրաքանչյուր նորաստեղծ ընտանիքին բնակարան տալ, աշխատավարձերը կրկնապատկել և այլն, բայց դրանք այդպես էլ իրականություն չի դարձրել։

Левон Тер-Петросян: «Веропродавцы сегодня призывают верить им»
Во время состоявшейся в Варденисе предвыборной встречи лидер АНК Левон Тер-Петросян заявил, что веропродавцы сегодня призывают верить им.
«После шести часов вечера они идут домой, в ресторан, казино, проводят там время до утра. Если не будут спать всю ночь, то как будут работать?» - заявил Л. Тер-Петросян, добавив, что за счет народа государственные чиновники становятся миллионерами.
Тер-Петросян также отметил, что не видел человека, который не проклинал бы этих властей, который был бы доволен своей жизнью.
«Освободитесь от этих воров, сволочей, которые сдирают с вас шкуру и будут сдирать до конца!»,– призвал он.