Դավիթ Հակոբյան. «2012թ. խորհրդարանական ընտրությունները 2013–ի նախագահական ընտրությունների գլխավոր փորձն են»
Հայաստանի մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանն այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ 2012թ. խորհրդարանական ընտրությունները 2013–ի նախագահական ընտրությունների գլխավոր փորձն են։
–Այս ընտրություններով է որոշվելու, թե ով ինչ գաղափարական կարողություններ և ուժ ունի,–ասել է Դ. Հակոբյանը՝ ընդգծելով, որ այժմ ոչ թե պատգամավորական ողորմելի մանդատի կամ նախագահական աթոռի համար մղվող պայքար է, այլ հայկական քաղաքակրթության գոյատևման հարցն է դրված:
ՀՀԿ–ական Հակոբ Հակոբյանի (Պիվի Հակոբ) և իր մյուս մրցակիցների մասին խոսելիս էլ հայտարարել է, թե նրանք հասարակության կողմից ընդունված չեն, ու չի կարծում, թե Իջևանի ընտրազանգվածը կվաճառվի:

Парламентские выборы являются главной репетицией президентских – Давид Акопян
Во время пресс-конференции председатель Марксистской партии Армении Давид Акопян сказал, что парламентские выборы 2012г. являются главной репетицией президентских выборов 2013г.
«Эти выборы предопределят то, у кого какой идеологический потенциал», – сказал  Д. Акопян, подчеркнув, что сейчас стоит вопрос не о борьбе за депутатский мандат или кресло президента, а о существовании армянской цивилизации.
Говоря о члене РПА Акопе Акопяне (Пивной Акоп) и других своих соперниках, он заявил, что они не приняты обществом, и он думает, что электорат Иджевана не продаст свои голоса.