Որտեղի՞ց Տիգրան Սարգսյանին այդքան փող
«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բանկային հաշիվներին 2012 թվականի մարտի 1-ի դրությամբ եղել է 870 հազար դոլար և 35 մլն դրամ: Այսինքն, ինքն էլ չի հետևում Հայաստանում ավանդները ՀՀ դրամով պահելու իր հանրահայտ կոչին:
Բերված տվյալները վերցված են Տիգրան Սարգսյանի կողմից ԿԸՀ ներկայացրած գույքի և եկամուտների մասին հայտարարագրից: Ըստ նույն փաստաթղթի՝ նա վերջին մեկ տարում ունեցել է 31 մլն 700 հազար դրամի եկամուտ, որից 12 մլն դրամը «Անելիք», իսկ 16 մլն-ը «Յունի», 214 հազարն էլ՝ «Գյուղփոխօգնության» բանկերում ունեցած ավանդների տոկոսավճարներն են:
Իբրև ՀՀ վարչապետ` նրա տարեկան աշխատավարձը կազմել է 3 մլն 340 հազար դրամ: Սարգսյանը Երևանի կենտրոնում ունի 2 բնակարան և մեկ առանձնատուն, մեկ առանձնատուն էլ ունի Կոտայքի մարզի Նուռ-Նուս գյուղում, իսկ Դիլիջանում ունի մոտ 3 հազար ք/մ մակերեսով հող: Տիգրան Սարգսյանի միակ շարժական գույքը 1979 թվականի արտադրության «Վազ 2103» մակնիշի ավտոմեքենան է: Ըստ հայտարարագրի՝ նա ութ մլն դրամը գերազանցող արժեքով ոչ մի գույք չունի:

Откуда у Тиграна Саркисяна столько денег?
«Айкакан жаманак» пишет, что на банковских счетах премьер-министра РА Тиграна Саркисяна по состоянию на 1-е марта 2012 было 870 тысяч долларов и 35 млн. драмов. Выходит, что премьер не следует своему же призыву хранить сбережения в армянских драмах.
Приведенные данные взяты из представленной Тиграном Саркисяном в ЦИК декларации об имуществе и доходах. Согласно тому же документу, за последний год его доходы составили 31 млн. 700 тысяч драмов, из которых 12 млн. драмов являются процентными выплатами банка «Анелик», а 16 млн. – «Юнибанка».
Годовая зарплата Тиграна Саркисяна, как премьер-министра РА, составила 3 млн. 340 тысяч драмов. У Саркисяна в центре Еревана есть две квартиры и один особняк, еще один его особняк находится в селе Нур-Нус (Котайк). Кроме того, он владеет земельным участком в Дилижане (около 3 тысячи кв. м).
Единственным движимым имуществом Саркисянам является «Ваз-2103» 1979 года выпуска. Согласно декларации, у него нет имущества, стоимость которого превышает 8 млн. драмов.