Տեր-Պետրոսյանը ներողություն է խնդրել, որ ընտրողներին մուրաբա չի տարել
–Շատ կներեք, որ մուրաբա ու հինգ հազար դրամ ընտրակաշառք չենք բերել։ Դրանք ձեզնից գողացված փողերով են. բյուջեից գողացվում է ու մտնում պետական պաշտոնյաների գրպանը: Բյուջեն 2,5 մլրդ է։ 5 մլրդ–ն ամեն տարի գողացվում է: Եթե չգողանային, բյուջեն կլիներ 7,5 մլրդ դոլար։
Տեր-Պետրոսյանը նաև ավելացրել է, որ եթե մարդիկ իշխանությունը տան ՀՀԿ–ին և Սերժ Սարգյանին, հաջորդ 10–14 տարիներին Հայաստանի ժողովուրդը կպակասի ևս 1 մլն–ով։
Եղեգնաձորում կայացած ՀԱԿ–ի նախընտրական հանդիպման ժամանակ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր ելությում ասել է.

Левон Тер-Петросян извинился, что не принес избирателям джема
Во время предвыборной встречи АНК в Ехегнадзоре Левон Тер-Петросян извинился перед избирателями за то, что не принес джема и не раздает по пять тысяч драмов избирательных взяток:
«Они преподносятся вам за украденные у вас же деньги. Эти деньги воруются из бюджета и идут в карманы государственным чиновникам. Бюджет составляет 2,5 млрд. долларов, а 5 млрд.  ежегодно воруется. Если бы они не были украдены, бюджет составлял бы 7,5 млрд. долларов».
Тер-Петросян также добавил, что, если люди отдадут власть РПА и Сержу Саргсяну, то в следующие 10-14 лет население Армении сократится еще на 1 млн. человек.