ԲՀԿ–ական. «Ո՞նց են ոչխարի հոտը քշում, մենք էլ փողոց կքշենք կեղծարարներին»
Թիվ 12 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Լյովա Խաչատրյանը «7օր»–ի հետ զրույցում անդրադարձել է այն խոսակցություններին, որ եթե մայիսի 6–ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները կեղծվեն, ապա ՀՅԴ–ն, ԲՀԿ–ն և ՀԱԿ–ը դուրս կգան փողոց։
–Ոչ թե այդ երեք ուժերը դուրս կգան փողոց, այլ կեղծարարների՛ն կքշենք փողոց, եթե կեղծեն ընտրությունները։ Կքշենք փողոց  ու դուրս կհանենք ոչ միայն ընտրատեղամասից, այլև քաղաքից։ Ո՞նց են ոչխարի հոտը քշում, մենք էլ փողոց կքշենք կեղծարարներին՝ իրենց կրիմինալ կողմնակիցների հետ միասին։ Այդպես էլ կանենք, չկասկածեք,–մասնավորապես հայտարարել է Լ. Խաչատրյանը։

Мы погоним фальсификаторов подобно стаду баранов – член ППА
Кандидат в депутаты в мажоритарном округе №12, член партии «Процветающая Армения» Лева Хачатрян в беседе с «7or» прокомментировал разговоры о том, что, если выборы 6-го мая будут сфальсифицированы, то АРФД, ППА и АНК выйдут на улицы.
«На улицы выйдут не эти три силы, а туда будут выгнаны сами фальсификаторы. Мы погоним их на улицу не только из участков, но и из города – так же, как гонят стадо баранов. Так мы поступим и с фальсификаторами, и с их криминальными сторонниками. Даже не сомневайтесь», - заявил Хачатрян.