Վահան Հովհաննիսյան. «Տակը թրջող ժողովուրդ են դրանք, մի անգամ պինդ կանգնեցինք, կփախնեն»
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Վահան Հովհաննիսյանը կոչ է արել՝ հերիք է վախենաք.
–Ինչի՞ց եք վախենում, ումի՞ց եք վախենում, ինչի՞ց եք վախենում։ Տակը թրջող ժողովուրդ են դրանք, մի անգամ պինդ կանգնեցինք, կփախնեն, կվերջանա էս ամեն ինչը: Ինչքա՞ն կարելի է: Ես ձեզ վստահեցնում եմ` ոչ մեկիդ ո՛չ կարող են պատժել, ո՛չ մեկիդ գլխից մազ չի ընկնի։ Մենք կանգնած ենք, միայն գնացե'ք` ձեր խղճի մտոք ձեր ընտրությունը կատարեք: Եվ ձեր խղճի մտոք քվեարկեք։
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանն ընդգրկող թիվ 8 ընտրատարածքում առաջադրվել են ՀՅԴ–ից Արթուր Եղիազարյանը, ՀՀԿ–ից` Սամվել Ալեքսանյանի զարմիկ Կորյուն Նահապետյանը և ՀԱԿ-ից` Վահագն Խաչատրյանը:
Արթուր Եղիազարյանը դժգոհել է, որ Կորյուն Նահապետյանը մրցակցության անհավասար պայմաններ է ստեղծել, և բնակելի շենքերի վերելակներում համատարած նրա պաստառներն են։

Ваан Ованнисян «Один раз стоит крепко встать и они убегут»
Во время предвыборной встречи с избирателями административного округа Малатия-Себастия член бюро АРФД Ваан Ованнисян призвал людей перестать бояться:
«Чего и кого вы боитесь? Они сразу же мочатся под себя. Один раз стоит крепко встать и они убегут – и все это закончится.  Сколько можно? Я вас заверяю: они не смогут никого из вас запугать и с вашей головы не упадет и волоса. Мы стоим за вашей спиной – только пойдите и сделайте выбор по зову совести».
Отметим, что в избирательном округе №8 (Малатия-Себастия) свои кандидатуры выдвинули: от АРФД - Артур Егиазарян, от РПА – племянник Самвела Алексаняна Корюн Нагапетян и от АНК – Ваагн Хачатрян.
Артур Егиазарян выразил недовольство тем, что Корюн Нагапетян создал неравные условия конкуренции и в лифтах жилых домов данного района повсеместно размещены его плакаты.