Իտալացի մարզիչը ծեծել է իր թիմի խաղացողին(տեսանյութ)
Երեկ իտալական «Ֆիորենտինա» և «Նովարա» ֆուտբոլային ակումբների հանդիպման ժամանակ «Ֆիորենտինայի» մարզիչ Դելիո Ռոսսին հարձակվել է իր թիմի խաղացող սերբ Ադեմ Լյաիչի վրա։ 20–ամյա ֆուտբոլիստը դուրս է եկել մարզադաշտ, բայց շուտով մարզիչը նրան փոխարինել է, չնայած Լյաիչի ցուցաբերած բավականին լավ խաղի։ Լյաիչը ոչ այնքան հաճախ է հնարավորություն ստանում խաղալ սեփական թիմի համար, չնայած որ սերբ ֆուտբոլիստի նկատմամբ հետաքրքրություն են ցուցաբերում այնպիսի հեղինակավոր ակումբներ, ինչպիսիք են «Արսենալը» և «Սևիլիան»։
Մարզիչի որոշումից վրդովված՝ երիտասարդ ֆուտբոլիստը չի կարողացել զսպել իրեն և քննադատել է 62–ամյա մարզիչին։ Դրանից հետո Ռոսսին հարձակվել է ֆուտբոլիստի վրա և ծեծել։ Նրա չորս օգնականներին մի կերպ է հաջողվել հանգստացնել զայրացած մարզչին։
Մարզչի նման պահվածքը դարձել է բուռն քննարկումների առիթ։ Իսկ պատճառը հավանաբար այն է, որ «Ֆիորենտինան» առաջին խաղակեսում 0։2 հաշվով պարտվում էր «Նովարայից», որը զբաղեցնում է Իտալիայի մրցաշարային աղյուսակի վերջին հորիզոնականը։

Итальянский тренер избил футболиста своей команды (видео)
Вчера во время матча между клубами «Фиорентина» и «Новара» телекамеры засняли сцену, как тренер флорентийской команды Делио Росси набросился с кулаками на своего игрока Адема Льяича.
20-летний футболист вышел на поле, но вскоре был заменен, несмотря на хорошую игру. Льяичу, виды на которого имеются у «Арсенала» и «Севильи», нечасто приходится играть в своем нынешнем клубе. Расстроенный решением тренера, молодой человек не сдержался и позволил критику в адрес 62-летнего наставника. После этого Росси начал бить Льяича. Четверо помощников с трудом оттащили разгневанного тренера.
Этот эпизод не ускользнул от внимания комментаторов, которые отметили, что это первый подобный случай в истории итальянского футбола. Начались дебаты о том, какому наказанию может быть подвергнут тренер. Причины же отчаянной реакции объясняются ходом встречи с «Новарой», занимающей последнее место в классификации внутреннего чемпионата. «Фиорентина» в первом тайме проигрывала на домашнем стадионе со счетом 0:2.