Գյումրու քաղաքապետի որդին առևանգել է «Կենտրոն» հեռուստաընկերության օպերատորին
ՀՀ գլխավոր դատախազությունից տեղեկացնում են, որ 2012թ. մայիսի 6-ին՝ ժամը 08:30-ին, ՀՀ գլխավոր դատախազության թեժ գծով ահազանգ է ստացվել  ԲՀԿ վստահված անձ Գոհար Աբրահամյանից և Նազելի Յարալյանից, որ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության  նկարահանող խումբը նկարահանումներ է իրականացրել  Գյումրիի թիվ 6 դպրոցում տեղակայված թիվ 34/25 ընտրատեղամասում: Ըստ հաղորդման հեղինակի՝ Գյումրիի քաղաքապետի տղան՝ Սպարտակ Ղուկասյանը,  օպերատորի ձեռքից վերցրել է հեռուստախցիկը, այնուհետև տարել նաև  օպերատոր Վարազդատ Պապիկյանին:
Շիրակի մարզի դատախազության միջոցով հանձնարարվել է ՀՀ ոստիկանության Գյումրիի բաժնին՝ ստուգել մատնանշված հանգամանքները և օրենքով սահմանված կարգով ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ:

Сын мэра Гюмри похитил оператора телекомпании «Кентрон»?
Генпрокуратура РА сообщает, что в 08:30 6-го мая от доверенных лиц ППА Гоар Абрамян и Назели Яралян поступила информация о том, что, при осуществлении телеканалом «Кентрон» съемок на избирательном участке 34/25, сын мэра Гюмри Спартак Гукасян отобрал у оператора Вараздата Патикяна видеокамеру и увел его с собой.
Прокуратура марза Ширак распорядилась отделению полиции Гюмри проверить указанные обстоятельства и в установленном законом порядке предпринять необходимые меры.