«Ժառանգության» վստահված անձը պրոհանրապետական դիրքորոշո՞ւմ ունի
«hraparak.am»–ը տեղեկացնում է, որ Արարատի մարզի Դիմիտրով գյուղի թիվ 17/27 ընտրատեղամասում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են գրանցվել։ Այս մասին «hraparak.am»–ին ասել է ՀԱԿ-ի վստահված անձը՝ ԼուսինեՀակոբյանը:
«Դրսումընտրացուցակներիմոտկանգնածենգյուղապետնունրաթիմը, որոնքկողմնորոշումենմարդկանց: Մարդիկայնքանգրագետչեն, որհասկանան, որիրենցընտրությունըչենկարողվերահսկել, վախեցածեն», – ասել է Լուսինե Հակոբյանը:
Նրա խոսքերով՝ ընտրատեղամասումաշխատողդիտորդներիցերկուսըբացահայտհայտարարումեն, որիրենքՀանրապետականիհամարենաշխատում. «Նրանցիցմեկըկրումէ «Ընտրությունըքոննէ» հասարակականկազմակերպությանվկայականը»։
Իսկ ՀՀԿ-ից առաջադրված ԿարինեՊողոսյանի վստահված անձը վեճեր է սադրում ընտրատեղամասում:
Հայ ազգային կոնգրեսի վստահված անձն այն տպավորությունն է ստացել, որ «Ժառանգության» վստահվածանձըպրոհանրապետականդիրքորոշումունի, թույլէտալիս, որխմբովմոտենանքվեախցիկներին:
«hraparak.am»–ը տեղեկացնում է, որ Արարատի մարզի Դիմիտրով գյուղի թիվ 17/27 ընտրատեղամասում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են գրանցվել։ Այս մասին «hraparak.am»–ին ասել է ՀԱԿ-ի վստահված անձը՝ Լուսինե Հակոբյանը:
«Դրսում ընտրացուցակների մոտ կանգնած են գյուղապետն ու նրա թիմը, որոնք կողմնորոշում են մարդկանց: Մարդիկ այնքան գրագետ չեն, որ հասկանան, որ իրենց ընտրությունը չեն կարող վերահսկել, վախեցած են», – ասել է Լուսինե Հակոբյանը:
Նրա խոսքերով՝ ընտրատեղամասում աշխատող դիտորդներից երկուսը բացահայտ հայտարարում են, որ իրենք Հանրապետականի համար են աշխատում. «Նրանցից մեկը կրում է «Ընտրությունը քոնն է» հասարակական կազմակերպության վկայականը»։
Իսկ ՀՀԿ-ից առաջադրված Կարինե Պողոսյանի վստահված անձը վեճեր է սադրում ընտրատեղամասում:
«Նա կարծես իր տանը գտնվելիս լինի, գոռգոռում է անգամ հանձնաժողովի նախագահի վրա, որը դաշնակցական է»:
Հայ ազգային կոնգրեսի վստահված անձն այն տպավորությունն է ստացել, որ «Ժառանգության» վստահված անձը պրոհանրապետական դիրքորոշում ունի, թույլ է տալիս, որ խմբով մոտենան քվեախցիկներին:

Доверенное лицо «Наследия» имеет прореспубликанскую позицию?
На избирательном участке №17/27 (село Димитров, Араратский марз) зафиксированы многочисленные нарушения. Об этом сообщает «hraparak.am» со ссылкой на доверенное лицо АНК Лусине Акопян.
«На улице возле стендов со списками избирателей стоят сельский староста и его команда, которые говорятлюдям, закогоголосовать. Люди не настолько грамотны, чтобы понять, что их выбор не могут контролировать. Они запуганы», - сказала Лусине Акопян.
По словам Акопян, двое из работающих на участке наблюдателей открыто заявляют, что они работают на РПА. У одного из них удостоверение общественной организации «Выбор твой».
Что касается доверенного лица выдвинутой РПА Карине Погосян, то она провоцирует на участке конфликты.
«Она чувствует себя как дома. Кричит даже на председателя комиссии, который представляет АРФД», - отметила представитель АНК.
У Акопян сложилось впечатление, что доверенное лицо «Наследия» имеет прореспубликанскуюпозицию. В частности, она позволяет, чтобы к кабинкам для голосований подходили группами.
«На улице возле стендов со списками избирателей стоят сельский староста и его команда, которые говорят людям, за кого голосовать. Люди не настолько грамотны, чтобы понять, что их выбор не могут контролировать. Они запуганы», - сказала Лусине Акопян.
У Акопян сложилось впечатление, что доверенное лицо «Наследия» имеет прореспубликанскую позицию. В частности, она позволяет, чтобы к кабинкам для голосований подходили группами.