Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսուա Օլանդին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին:
Ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո պարոն Օլանդ,
Ամենաջերմ շնորհավորանքներ և լավագույն բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահի ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ, որը ֆրանսիացի ժողովրդի՝ Ձեր հանդեպ վստահության արտահայտությունն է:
Դուք մշտապես հանդես եք եկել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարեկամության և համագործակցության ամրապնդման օգտին, և վստահ եմ, որ Ձեր նախագահության ժամանակաշրջանը կնշանավորվի մեր ժողովուրդների և երկրների միջև բարեկամական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների առավել խորացմամբ և սերտ համագործակցության զարգացմամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ` ի նպաստ Ֆրանսիայի բարգավաճման և ֆրանսիացի բարեկամ ժողովրդի բարօրության»:

Серж Саргсян направил поздравительное послание Франсуа Оланду
Президент РА Серж Саргсян направил поздравительное послание избранному президенту Французской Республики Франсуа Оланду
«Уважаемый господин Оланд,
Направляю Вам самые теплые поздравления и наилучшие пожелания в связи с одержанной в выборах Президента Французской Республики победой, которая явилась выражением доверия к Вам французского народа.
Вы всегда выступали за укрепление дружбы и сотрудничества между Арменией и Францией, и я уверен, что период Вашего президентства будет отмечен еще большим углублением теплых дружественных отношений и развитием тесного сотрудничества между нашими странами и народами.
Желаю Вам всё новых успехов во имя процветания Франции и благоденствия дружественного французского народа».