ՀՅԴ–ի առաջիկա ուղեգիծն ամբողջական իշխանափոխությունն է
ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում ՀՅԴ–ի կողմից այսօր հավաք է հրավիրվել՝ մայիսի 6–ի ընտրություններում ընտրական հանձնաժողովի ՀՅԴ անդամների, վստահված անձանց մասնակցությամբ։
ՀՅԴ բյուրոյի անդամ ՎահանՀովհաննիսյանն ասել է, որ այս ընտրություններում տեղի ունեցածը ժողովրդի ոգին ամրապնդող քայլ չէր, իսկ ՀՅԴ-նէլ պարտվել է ոչ թե իրքաղաքականմրցակիցներին, այլպետական-իշխանականլծակներիտոտալկիրառմանը։
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ ԱրմենՌուստամյանն էլ ասել է, որ ՀՅԴ–իառաջիկաուղեգիծնամբողջականիշխանափոխությունն է, իսկ ՀՅԴ–ի ծրագիրն ընդդիմադիր բոլոր ուժերի համար կարող է դառնալ մեկ միասնական ընդդիմադիր պլատֆորմ։
ՀՅԴ բյուրոյի անդամ Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, որ այս ընտրություններում տեղի ունեցածը ժողովրդի ոգին ամրապնդող քայլ չէր, իսկ ՀՅԴ-ն էլ պարտվել է ոչ թե իր քաղաքական մրցակիցներին, այլ պետական-իշխանական լծակների տոտալ կիրառմանը։
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանն էլ ասել է, որ ՀՅԴ–ի առաջիկա ուղեգիծն ամբողջական իշխանափոխությունն է, իսկ ՀՅԴ–ի ծրագիրն ընդդիմադիր բոլոր ուժերի համար կարող է դառնալ մեկ միասնական ընդդիմադիր պլատֆորմ։

Курс АРФД будет направлен на полную смену власти – Армен Рустамян
Сегодня партия АРФ «Дашнакцутюн» созвала в зале заседаний правительства РА собрание с участием членов АРФД и доверенных лиц партии на прошедших 6–го мая парламентских выборах.
Член бюро АРФД Ваан Ованнисянзаявил, что произошедшее во время этих выборов не укрепило дух народа.АРФД же, по его словам, проиграла не своим политическим конкурентам, а тотальному применению государственно-властных рычагов.
Представитель Верховного органа АРФД Армен Рустамян добавил, что предстоящий курс «Дашнакцутюн» будет направлен на полную смену власти,а программа АРФД может стать единой платформой для всех оппозиционных сил.
Член бюро АРФД Ваан Ованнисян заявил, что произошедшее во время этих выборов не укрепило дух народа. АРФД же, по его словам, проиграла не своим политическим конкурентам, а тотальному применению государственно-властных рычагов.
Представитель Верховного органа АРФД Армен Рустамян добавил, что предстоящий курс «Дашнакцутюн» будет направлен на полную смену власти, а программа АРФД может стать единой платформой для всех оппозиционных сил.