Վենեսուելայի մայրաքաղաք Կարակասում գողերը թալանել են հանրահայտ իսպանացի երգիչ Խուլիո Իգլեսիասի հյուրանոցային համարը։ Վենեսուելայի դատախազությունը հայտնում է, որ գողերը տարել են 1,6 հազ. դոլար կանխիկ գումար, երեք iPad պլանշետ և երգչի ճամրուկը, որում եղել են Իգլեսիասի անձնական փաստաթղթերը, տեսախցիկը և համակարգիչը։
68–ամյա երգիչը մայիսի 6–ին մեկնել էր Վենեսուելայի հյուսիսում գտնվող Վալենսիա քաղաքը և այնտեղ համերգի ընթացքում ներկայացրել էր իր նոր ալբոմը, որը կոչվում է «1»։ Միայն Կարակաս վերադառնալով է Իգլեսիասը նկատել, որ իրեն թալանել են։
Թալանել են Խուլիո Իգլեսիասի հյուրանոցային համարը

В Венесуэле обокрали гостиничный номер Хулио Иглесиаса
Известный испанский певец Хулио Иглесиас стал жертвой воров, которые забрались в его номер в одном из отелей в столице Венесуэлы - Каракасе. Об этом сообщает РИА «Новости».
По данным венесуэльской прокуратуры, 68-летний Иглесиас 6 мая ездил в город Валенсия на севере страны, где состоялся его концерт, во время которого он представлял свой новый альбом под названием «1». По возвращении в отель в Каракасе испанец не обнаружил в своем номере 1,6 тысячи долларов, три планшетных компьютера «iPad», а также чемодан с видеокамерой, компьютером и личными документами.