Պ. Հայրիկյան. «Պարտավոր եմ մասնակցել նախագահական ընտրություններին»
Այսօրվա ասուլիսին ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը հայտնել է, թե պարտավոր է մասնակցել  նախագահական ընտրություններին, քանի որ այսօր դա բարոյաքաղաքական պաշտոն է, իսկ ինքն  իր «գործունեությամբ գործել է բարոյաքաղաքական դաշտում»։
«40 հոգի միացել են «Հայրիկյան նախագահ» նախաձեռնությանը։  Կպաշտպանի ԱԻՄ-ն այս նախաձեռնությունը, թե ոչ, կորոշի ԱԻՄ քաղխորհուրդը: Հիմա էլ ունեմ Հայաստանն ամենաժողովրդավարական երկիրը դարձնելու և ազգային միասնության ծրագրեր»,–ասել է Հայրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԻՄ–ը չէր մասնակցել ԱԺ ընտրություններին, քանի որ ըստ իրենց ուսումնասիրությունների՝ կուսակցությունը չունի բավարար հասարակական աջակցություն:

П. Айрикян: «Я обязан участвовать в президентских выборах»
Во время сегодняшней пресс-конференции председатель партии «Национальное единение» Паруйр Айрикян заявил, что он обязан участвовать в президентских выборах, поскольку сегодня этот пост является морально-политическим, а он действовал в морально-политическом поле.
«40 человек присоединились к инициативе “Айрикян – президент”.  Поддержит “Национальное единение эту инициативу или нет, определит политсовет партии», – сказал Айрикян.
Напомним, что партия «Национальное единение» не участвовала в парламентских выборах, поскольку, согласно их же исследованию, у партии нет достаточной общественной поддержки.