ՀՀԿ–ի հանրահավաքի ժամանակ փուչիկների պայթյունի առնչությամբ ոստիկանությունը մանրամասներ չի հաղորդում
Ոստիկանությունից մանրամասներ չեն հաղորդում 2012թ. մայիսի 4–ին՝ ՀՀԿ–ի նախընտրական համերգի ժամանակ, պայթած փուչիկների գործի վերաբերյալ։ «7օր»–ի հարցին՝ ոստիկանությունը պարզե՞լ է՝ ո՞ր կազմակերպությունն էր այդ փուչիկները պատրաստել, և ընդհանրապես՝ գործն ի՞նչ ընթացքում է, ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանն ընդամենը պատասխանել է.
–Այս պահին նախաքննությունը շարունակվում է։
Հիշեցնենք, որ ՀՀԿ նախընտրական համերգի ժամանակ Հանրապետության հրապարակում պայթած փուչիկների բռնկման հետևանքով ընդհանուր առմամբ տուժել էր 154 մարդ, այդ թվում՝ երեխաներ: Նրանք ստացել էին տարբեր աստիճանի այրվածքներ և վնասվածքներ։

Полиция не сообщает новых деталей инцидента со взорвавшимися на митинге РПА шарами
«7or» попытался получить в Полиции РА комментарии относительно дела в связи со взрывом воздушных шаров, который произошел 4-го мая 2012-го года во время предвыборного концерта-митинга  РПА. На вопрос о том, выяснила ли полиция, какая организация изготовила эти шары и на какой стадии находится данное дело, работник Управления полиции по информации и связям с общественностью Армен Малхасян всего лишь ответил:
«На данный момент следствие продолжается».
Напомним, что на митинге РПА вечером 4 мая взорвались воздушные шары, наполненные газом. Сотни шаров, которые недалеко от сцены несли люди, вспыхнули моментально, разбрызгав на присутствующих капли расплавленной резины. В результате инцидента пострадали 154 человека.