Այսօր առավոտյան ԱԺ 4 խմբակցությունների (ՀՅ Դաշնակցություն, «Ժառանգություն», ՀԱԿ, «Բարգավաճ Հայաստան») ղեկավարների ստորագրությամբ պաշտոնապես հետևյալ դիմումն է փոխանցվել ԱԺ նախագահ Հ. Աբրահամյանին:
Հունիսի 17-ին «Հարսնաքար»ռեստորանայինհամալիրումդաժանևանմարդկայինհաշվեհարդարիարդյունքումսպանվել էՀՀՊՆԿենտրոնականկլինիկականզինվորականհոսպիտալիԼՕՌբաժանմունքիպետ, մայորՎահեԱվետյանը: Անպատժելիության մթնոլորտի արդյունք այս դեպքը հասարակության մեջ բնականորեն առաջացրել է գերլարված իրավիճակ:
Հնարավոր անկանխատեսելի զարգացումները, հարցի հրատապությունը նկատի ունենալով, նաև օգտվելով Ազգային ժողովի պատգամավորների օրենքով նախատեսված լիազորություններից` առաջարկում ենք սեղմ ժամկետներում ՀՀ ԱԺ-ում կազմակերպել հանդիպում գործի քննության համար պատասխանատու իրավապահ մարմինների ղեկավարների հետ` գործի ընթացքի վերաբերյալ հասարակությանը հուզող հարցերին պատգամավորներին պարզաբանումներ տալու և հարցադրումներին պատասխանելու նպատակով:
ԱԺ 4 խմբակցություններ պահանջում են
Հունիսի 17-ին «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում դաժան և անմարդկային հաշվեհարդարի արդյունքում սպանվել է ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի ԼՕՌ բաժանմունքի պետ, մայոր Վահե Ավետյանը: Անպատժելիության մթնոլորտի արդյունք այս դեպքը հասարակության մեջ բնականորեն առաջացրել է գերլարված իրավիճակ:

4 фракции НС предлагают провести встречу с руководителями правоохранительных органов
Сегодня утром четыре фракции Национального собрания РА (АРФ «Дашнакцутюн», «Наследие», АНК и ППА) официально передали спикеру НС Овику Абрамяну обращение, подписанное председателями фракций. В обращении говорится:
«17-го июня в ресторанном комплексе “Арснакар” в результате жестокой и бесчеловечной расправы был убит заведующий ЛОР-отделением Военного госпиталя Минобороны Армении, майор Ваге Аветян. Являющийся следствием атмосферы безнаказанности данный случай естественным образом привел к крайне напряженной ситуации в обществе.
Учитывая возможные непредсказуемые развития, неотложность вопроса, а также пользуясь предусмотренными законом полномочиями депутатов НС, предлагаем в кратчайшие сроки организовать в НС встречу с руководителями ответственных за расследование дела правоохранительных органов, чтобы получить ответы на волнующие общество вопросы».