Օգոստոսին 8-ին Մոսկվայում կկայանա ՀՀ և ՌԴ նախագահների հանդիպումը
Օգոստոսի 8-ին Մոսկվայում կայանալու է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Սարգսյանը Ռուսաստան է մեկնելու աշխատանքային այցով:
Ինչպես տեղեկանում ենք Կրեմլի պաշտոնական կայքէջից, զրույցի ընթացքում նախագահները քննարկելու են քաղաքական, հումանիտար և առեևտրա-տնտեսական ոլորտներում երկկողմ համագործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր:
Բացի այդ, հանդիպմանը քննարկվելու է Ռուսաստանի և Հայաստանի համագործակցությունը եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների՝ մասնավորապես ԱՊՀ-ի և ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում, միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցեր, ներառյալ իրավիճակը Հարավային Կովկասում:
Կայքը հիշեցնում է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի գլխավոր օտարերկրյա ներդրողն է ու առևտրային հիմնական գործընկերներից մեկը, ռուսական կապիտալ ներդրումների ծավալը 2012թ. հունվար-մայիսին գերազանցել է 2,8 միլիարդ դոլարը, իսկ երկկողմ ապրանքաշրջանառությունը կազմում է 434,8 մլն դոլար:

8-го августа состоится встреча президентов Армении и России
8 августа в Москве состоится встреча президента России Владимира Путина с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном, который посетит Россию с рабочим визитом. Об этом сообщается на официальном сайте президента РФ.
В ходе встречи лидеры двух стран обсудят ключевые вопросы двустороннего сотрудничества в политической, гуманитарной и торгово-экономической сферах.
Кроме того, на встрече предполагается рассмотреть проблематику взаимодействия России и Армении в рамках евразийских интеграционных процессов, в частности, в таких структурах как СНГ и ОДКБ, а также актуальные темы международной и региональной повестки дня, в том числе ситуацию на Южном Кавказе.
Сайт отмечает, что Россия является главным иностранным инвестором и одним из основных торговых партнёров Армении – накопленный объём российских капиталовложений превысил 2,8 миллиарда долларов в январе-мае 2012 года, двусторонний товарооборот составил 434,8 миллиона долларов.