Նախագահի ամենահարուստ թեկնածուն Սերժ Սարգսյանն է
ՀՀ նախագահի թեկնածուներ Սերժ Սարգսյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Վարդան Սեդրակյանը ԿԸՀ–ին ներկայացրել են նախորդ մեկ տարվա դրությամբ իրենց գույքի և եկամուտների հայտարարագրերը:
ՀՀ գործող նախագահ, ՀՀԿ ղեկավար Սերժ Սարգսյանը հայտարարագրել է, որ Ստեփանակերտում 96 քմ բնակարան, 1992թ. արտադրության «Միցուբիշի Մոնտերո» ավտոմեքենա, 18-20-րդ դարերի հնաոճ իրեր, հայտնի նկարիչների կտավների հավաքածու, ժամանակակից նկարիչների 32 կտավներ և հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ 108 միլիոն 400 հազար դրամ ունի:
ՀՀ նախկին վարչապետ, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ Հրանտ Բագրատյանը հայտարարագրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորի իր աշխատավարձը՝ 2180980 դրամ, Ռուս-հայկական համալսարանից 1073900 դրամ աշխատավարձը, Ուկրաինայի Ազգ. բանկի Բանկային գործի համալսարանից՝ 91439 հրիվնա, Pernod-Ricard–ից՝ 9400 եվրո և «Ասմուս Ռոնտե»–ից՝ 7342000 դրամ աշխատավարձերը: Հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ նա ունի 65.000 ԱՄՆ դոլար:
«Ժառանգության» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարագրել է Երևանի Նորքի և Երզնկյան փողոցների վրա ունեցած անժարժ գույքը, Գազ 311000 մակնիշի մեքենան և հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցած 402.000 դրամ և 51.000 ԱՄՆ դոլարը:
Էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը իր հայտարարգրում նշել է մի քանի հողամասեր Կոտայքի մարզում և Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն, Արաբկիր վարչական շրջաններում, 2011թ. արտադրության Միցուբիշի Outlander 3.0 մակնիշի թեթև մարդատարը: Սեդրակյանը նշել է, որ թանկարժեք գույք չունի:

Серж Саргсян – самый богатый кандидат в президенты
Кандидаты в президенты РА Серж Саргсян, Грант Багрятян, Раффи Ованнисян и Вардан Седракян представили в Центризберком Армении декларации о доходах и имуществе по состоянию на конец 2012-го года.
В декларации действующего президента Армении, руководителя РПА Сержа Саргсяна зафиксированы: квартира в городе Степанакерт (96 кв.м.), автомобиль «Митсубиши Монтеро», антиквариат 18-20 веков (статуэтки, изваяния и пр.), собрание полотен (Ханджян, Сарьян, Акопян, Гюрджян, Башинджагян, Минас, Ерванд Кочар, Коджоян, Абегян), 32 картины современных художников, а также имеющиеся на день заполнения декларации сбережения в размере 108 миллионов 400 драм.
Бывший премьер-министр РА, председатель партии «Свобода» Грант Багратян  получает зарплату депутата НС (2180980 драм в год), в Российско-армянском университете (1073900 драм), в университете Банковского дела Украины (91439 гривен), в «Pernod-Ricard» (9400 евро) и в  компании «Асмус Ронте» (7342000 драм). Денежные сбережения составили 65.000 долларов.
У председателя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна имеется недвижимость в Ереване по улице Ерзнкян и в Норке, а также автомобиль марки «ГАЗ 311000». Денежные средства составили 402.000 драм и 51.000 долларов.
Эпосовед Вардан Седракян задекларировал несколько земельных участков в Котайке, в районах Еревана Канакер-Зейтун и Арабкир, автомобиль «Митсубиши Outlander 3.0» 2011 года выпуска. Согласно декларации, дорогостоящего имущества у него нет.